• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Parīzes Dievmātes katedrāle pirms atjaunošanas darbiemParīzes Dievmātes katedrāle pirms atjaunošanas darbiem. Foto: Bertrand Guay/AFP

Parīzes Dievmātes katedrāle gatava atjaunošanas darbiem

2019. gada 15. aprīlī ugunsgrēkā smagi cietusī Parīzes Dievmātes katedrāle (Notre-Dame de Paris) ir gatava atjaunošanas darbiem, atsaucoties uz Francijas varas iestādēm, ziņo aģentūra “France24”. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Diemžēl runa ir tikai par pašas ēkas atjaunošanu – tās iekšienē bojā gājušās vērtības lielākoties ir zudušas uz visiem laikiem.

Parīzes Dievmātes katedrāles ēkas nostiprināšana, tīrīšana un stabilizēšana pēc ugunsgrēka ilga vairāk nekā divus gadus. “Katedrāle stabili stāv uz stabiem (pillars), tās sienas ir drošas, viss turas kopā,” saka katedrāles atjaunošanas struktūras vadītājs Žans Luī Žorželēns (Jean-Louis Georgelin). Drīzumā sāksies sarunas ar uzņēmumiem par atjaunošanas darbiem – tiks izsludināti aptuveni 100 iepirkumi dažādu darbu veikšanai.

Notre-Dame slaveno Lielo ērģeļu atjaunošana jau notiek, to 8000 stabules tiek demontētas un nosūtītas ērģeļu būvētājiem visā Francijā. 2023. gadā ērģeles tiks atkal samontētas kopā.

Citus katedrāles atjaunošanas darbus sāks vēlāk, ziemā. Projekts paredz sākotnējā veidolā atjaunot arī 19. gadsimtā būvēto katedrāles smaili, kas ugunsgrēkā sagruva. Smailes atjaunošanai jau nocirsts apmēram tūkstotis ozolu.

Pirmo dievkalpojumu atjaunotajā katedrālē iecerēts sarīkot 2024. gada 16. aprīlī, ugunsgrēka piektajā gadadienā.  

Tavs komentārs par rakstu: