• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jūnass Gara StēreJūnass Gara Stēre var gatavties Ministru kabineta veidošanai. Foto: Javad Parsa / NTB

Parlamenta vēlēšanās Norvēģijā uzvar kreisie

Parlamenta (Storting) vēlēšanās Norvēģijā uzvaru guvušas kreisi orientētās opozīcijas partijas, ziņo telekanāls “Euronews”. Par jauno valsts premjerministru, visticamāk, kļūs Darba partijas (Arbeiderpartiet) līderis Jūnass Gara Stēre (Jonas Gahr Støre).  

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu informāciju   

Provizoriskie vēlēšanu rezultāti pēc 93% balstu saskaitīšanas rāda, ka trīs opozīcijas partijas – darba partija un tās sabiedrotās – Sociālistiskā kreisā partija (Sosialistisk Venstreparti) un eiroskeptiskā Centra partija (Senterpartiet) varētu būt ieguvušas kopumā 100 no 169 deputātu vietām. 68 vietas ir ieguvušas citas partijas, 14. septembra rītā nav skaidra tikai viena mandāta piedrība.

Astoņus gadus (2013-2021) premjerministra posteni ieņēmusī konservatīvās partijas “Høyre” līdere Erna Sūlberga (Erna Solberg) apsveikusi konkurentus ar uzvaru, paužot gatavību atgriezties pēc četriem gadiem.

Vēlēšanu kampaņā Sūlberga koncentrējās uz atbalstu naftas industrijai, kamēr 61 gadu vecais miljonārs, bijušais ārlietu ministrs Stēre solīja cīnīties pret sociālo nevienlīdzību. Citas viņa valdības prioritātes varētu būt valsts atkarības mazināšana no naftas ieguves un cīņa ar klimata pārmaiņām.

Eksperti uzskata, ka kreisajai koalīcijai nebūs īpašu problēmu izveidot stabilu valdību, jo tai būs absolūtais deputātu vairākums Stūrtingā, un valdība nebūs atkarīga no abu spārnu radikāļu atbalsta.   

Tavs komentārs par rakstu: