• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Augstākās radas nams KijevāArī Augstākās Radas namā Kijevā tagad valdīs Zeļeņskis. Foto no: kievvlast.com.ua

Parlamenta vēlēšanas Ukrainā: prezidents Zeļeņskis nostiprina varu

Ukrainas Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) svētdien notikušās parlamenta – Augstākās Padomes (Верховна Рада) ārkārtas vēlēšanas ir atzinusi par notikušām, paziņoja CVK vadītāja Tetjana Sļipačuka (Тетяна Сліпачук).

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Ārkārtas vēlēšanas uzreiz pēc stāšanās amatā bija izludinājis prezidents Volodimirs Zeļeņskis (Володимир Зеленський). Atbilstoši vēlēšanu likumam šajā valstī puse (225) no Radas deputātiem tiek ievēlēta pēc partiju sarakstiem, bet otra puse – mažoritāros vēlēšanu apgabalos. Vēlēšanās piedalīties var tikai partijas, bet barjera iekļūšanai parlamentā ir 5%.  Zeļeņskim patiešām ir izdevies nostiprināt savu varu: atbilstoši provizoriskiem datiem viņa partija “Tautas kalps” (Слуга Народу) parlamentā ir ieguvusi abslūto vairākumu – 249 no 450 deputātu mandātiem. Prezidenta partiju ir atbalstījuši vairāk nekā 42% vēlētāju (provizoriski – 123 mandāti iegūti balsojot par partiju sarakstiem, 126 – mažoritārajos apgabalos).

Otrajā vietā ar nepilniem 13% ir Jurija Boiko (Юрій Бойко) partija “Opozīcijas platforma – Par dzīvi” (Опозиційна платформа – За життя), un tikai trešā ar 8% atbalsta ir bijušā prezidenta Petro Porošenko (Петро Порошенко) partija “Eiropas solidaritāte” (Європейська солідарність). Radā ir iekļuvusi arī Jūlijas Timošenko (Юлія Тимошенко) partija “Tēvzeme” (Батьківщина, ap 8%) un šovbiznesa pārstāvja Svjatoslava Vakarčuka (Святослав Вакарчук) izveidotā partija “Balss” (Голос, ap 6%).

Tavs komentārs par rakstu: