• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Anrijs MatīssPasionārs Anrijs Matīss. Foto no: valmieraszinas.lv

Pārmijnieki atlūdzas no amatiem

Visi pieci pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" (RS) valdes locekļi galvaspilsētas mēram Nilam Ušakovam iesnieguši atlūgumus, Ušakovs tos ir pieņēmis, un no 14. decembra uzņēmumu vada pagaidu valde triju cilvēku sastāvā.

Aizgājušajā RS valdē strādāja no valdes priekšsēdētāja amata atstādinātais Leons Bemhens, Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, Jūrmalas domes deputāte Larisa Loskutova, Baldones novada domes deputāts Andrejs Požarnovs un Inese Švekle.

Pagaidu valdi vada bijušais satiksmes ministrs Anrijs Matīss un tajā iekļauti arī divi pašreizējie RS darbinieki – Satiksmes un organizācijas nodaļas direktors Edmunds Zivtiņš un Drošības un risku vadības nodaļas direktors Jānis Geduševs.

Ušakovs stāsta, ka pirmais Matīsa uzdevums būs apturēt visu pašreizējo sabiedriskā transporta iepirkumu norisi, kas saistīti ar transporta piegādi: "Visos gadījumos, kad piegādes vēl nav pabeigtas un kur to ļauj likumu normas – ir jālauž līgumus un jāizsludina atlikušo transporta vienību iepirkumus no nulles."

Ušakovs uzsver, ka viņam neesot ko pārmest nevienam no valdes locekļiem, jo visi strādājuši pēc labākās sirdsapziņas. "Pēc viņu domām, tas ir būtiskākais, ko viņi pašlaik var izdarīt, lai saglabātu uzņēmuma reputāciju. Esmu visiem valdes locekļiem un, jo īpaši Leonam Bemhenam, pateicīgs par šo lēmumu un pieņemu viņu atlūgumus. Vienlaikus es ceru, ka izmeklēšanas darbības apliecinās, ka valdes locekļi nav līdzdalīgi pārkāpumos, kādi, iespējams, ir notikuši uzņēmumā," skaidro Ušakovs, piebilzdams, ka tuvākajā laikā tiks izsludināts konkurss uz RS valdes locekļu amatiem.

Tavs komentārs par rakstu: