• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pārrunā iespējas sekmēt Latvijas un Krievijas reģionu sadarbību ekonomikā.Pārrunā iespējas sekmēt Latvijas un Krievijas reģionu sadarbību ekonomikā. Foto: INFOTOP.LV

Pārrunā iespējas sekmēt Latvijas un Krievijas reģionu sadarbību ekonomikā

LETA

Latvijas - Krievijas starpvaldību komisijas ekonomiskās, zinātniski tehniskās, humanitārās un kultūras sadarbības jomā Reģionālās sadarbības darba grupas sēdē Pleskavā pārrunātas iespējas sekmēt Latvijas un Krievijas reģionu sadarbību ekonomikā, aģentūrai LETA pavēstīja Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Elita Rubesa-Voravko.

Viņa norādīja, ka trešdien, 17.maijā, sēdes laikā puses pārrunāja Latvijas un Krievijas reģionu līdz šim īstenoto sadarbību ekonomikā, kā arī iespējas sadarbības sekmēšanai turpmāk. 

Pēc viņas teikā, Latvija saskata plašas iespējas ciešākai sadarbībai ar Krievijas reģioniem tādās jomās kā tirdzniecība un investīcijas, tūrisms (tajā skaitā, medicīnas, kurortoloģijas un gastronomiskais), augstākā izglītība, lauksaimniecība, transports, tranzīts un loģistika un citās.

Sēdē pārrunāta arī esošā līgumtiesiskā bāze ar Krievijas reģioniem un tās paplašināšanas iespējas.

"Tāpat kā spēcīga siena tiek celta no atsevišķiem ķieģeļiem, tā arī valstu divpusējo sadarbību veido atsevišķu reģionu sadarbība," atklājot Latvijas - Krievijas starpvaldību komisijas ekonomiskās, zinātniski tehniskās, humanitārās un kultūras sadarbības jomā Reģionālās sadarbības darba grupas trešo sēdi Pleskavā minēja Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Stinka. 

Ministrijā atzīmēja, ka 2016.gadā Krievija bija ceturtais lielākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris, savukārt investīciju ziņā Krievija ieņem otro vietu pēc kopējo tiešo investīciju apmēra Latvijā. Lielākais ieguldījums Latvijas - Krievijas divpusējās tirdzniecības darījumu apmēros ir Maskavas apgabalam, Tatarstānas Republikai, Ļeņingradas, Pleskavas, Kalugas, Kirovas un arī citiem reģioniem. 

Nozīmīga loma Latvijas - Krievijas reģionālajai sadarbībā ir Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmai 2014.-2020.gadam. 

Vizītes ietvaros Stinka tikās arī ar Pleskavas apgabala gubernatora vietnieku Sergeju Perņikovu, lai pārrunātu iespējas ciešākai sadarbībai ar Pleskavas reģionu.

Tavs komentārs par rakstu: