• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Rīgas karogi Vecrīgākaut ko jau tas vējš Rātsnamā sapūtīs. Pagaidām Rīgu vadīs "triumvirāts". Foto: shutterstock

Partijas var sākt «pucēties» ārkārtas vēlēšanām galvaspilsētā

Izpildot Rīgas domes atlaišanas likumu, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir izsludinājusi ārkārtas pašvaldības vēlēšanas Rīgā. Nekādu pārsteigumu nav – tās notiks šā gada 25. aprīlī.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās spēkā būs tie paši balsošanas nosacījumi, kādi tie bija 2017. gada vēlēšanās. Vēlēšanu dienā iecirkņi būs atvērti no plkst. 7 līdz 22. Trīs dienas pirms vēlēšanām varēs nobalsot iepriekšējās balsošanas laikā – trešdien, 22. aprīlī, no plkst. 17 līdz 20, ceturtdien, 23. aprīlī, no plkst. 9 līdz 12, bet piektdien, 24. aprīlī – no plkst. 10 līdz 16.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sadarbībā Centrālo vēlēšanu komisiju un Rīgas pašvaldību izveidos vēlētāju sarakstus. Sākotnēji katrs balsstiesīgais rīdzinieks tiks iekļauts reģistrētajai dzīvesvietai atbilstošā iecirkņa vēlētāju sarakstā. PMLP ne vēlāk kā līdz 26. martam izsūtīs vēlētājiem pa pastu uz deklarētās dzīvesvietas adresi Rīgā informāciju par to, kura iecirkņa sarakstā vēlētājs iekļauts. No 26. marta savu iecirkni varēs noskaidrot arī pa CVK uzziņu tālruni vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā.

Ja sākotnēji piešķirtais iecirknis nebūs balsošanai ērts, no 26. marta līdz 11. aprīlim to varēs nomainīt uz jebkuru citu iecirkni Rīgā. Tāpat šajā laikā reģistrēties balsošanai Rīgas domes vēlēšanās varēs tie vēlētāji, kuriem Rīgā nav deklarēta dzīvesvieta, bet pieder nekustamais īpašums. Mainīt iecirkni vai reģistrēties balsošanai Rīgā varēs PMLP e-pakalpojumā vai jebkurā Rīgas pilsētas dzīvesvietas deklarēšanas iestādē.

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs ierasties nobalsot iecirknī, varēs pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā.

Kandidātu sarakstus Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām varēs iesniegt no 20. marta līdz 26. martam. Priekšvēlēšanu aģitācijas periods ir no 25. februāra līdz 25. aprīlim.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir apstuprinājis, ka viena partija vai apvienība ārkārtas vēlēšanu aģitācijai varēs tērēt līdz 171 706 eiro. Savukārt ar partijām nesaistīta persona priekšvēlēšanu aģitācijai drīkstēs iztērēt līdzekļus, kas nepārsniedz 6450 eiro.

Tavs komentārs par rakstu: