• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Oļegs Deripaska spiež roku PutinamOļegs Deripaska kompromitē sevi, spiezdams roku savas valsts prezidentam Vladimiram Putinam. Foto: Dmitry Azarov/Коммерсантъ

«Pasaules valdnieki» pēc ASV norādījuma norobežojas no krievu «oligarhiem»

Trīs no tā dēvētajiem Krievijas oligarhiem, kas iekļauti ASV noteikto sankciju sarakstā – tostarp Oļegs Deripaska (Олег Дерипаска), Andrejs Kostins (Андрей Костин) un Viktors Vekselbergs (Виктор Вексельберг), aicināti neierasties uz janvārī paredzēto Pasaules ekonomikas forumu (World Economic Forum, WEF) Davosā.

Krievijas valstij piederošās bankas VTB (ВТБ банк) vadītājam un prezidenta Vladimira Putina (Владимир Путин) sabiedrotajam Kostinam "bijusi saruna ar [Pasaules ekonomikas foruma dibinātāju Klausu] Švāba (Klaus Schwab) kungu un viņš ir informēts par šo lēmumu," norāda banka, piebilstot: "Kostina kungs savu nostāju šajā jautājumā izklāstīts atklātā vēstulē foruma dalībniekiem," piebilst banka.

Šāds paziņojums izplatīts pēc tam, kad laikraksts "Financial Times" vēstīja: Kostinam, kā arī miljardieriem Deripaskam un Vekselbergam paziņots, ka viņu ierašanās Davosas forumā nav vēlama. Laikraksts skaidro, ka šāds lēmums pieņemts saistībā ar Vašingtonas izdarīto spiedienu.

Ziņu aģentūra "RIA Novosti" (РИА-новости), atsaucoties uz situāciju labi pārzinošu informācijas avotu, norāda, ka Deripaskam nesot plānu janvārī doties uz Davosu, jo viņš vairs neesot aktīvi iesaistīts savu uzņēmumu vadīšanā. "Tāpēc viņa dalībai šajā forumā nebūtu nekādas jēgas," skaidrojis informācijas avots.

Deripaska, Kostins un Vekselbergs līdz šim regulāri ieradušies uz Davosas forumu. ASV Valsts kases departaments (U.S. State department of the Treasury) aprīlī paziņoja par sankciju ieviešanu pret septiņiem tā dēvētajiem Krievijas oligarhiem, 12 viņu kontrolētiem uzņēmumiem un 17 augsta ranga valdības amatpersonām.

Tavs komentārs par rakstu: