• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Baltais lācis uz kūstoša ledus gabaliņaGlobālās sasilšanas sekas. Foto: sciencepart.com

Pasaules valstis vienojas par globālās sasilšanas ierobežošanu

Parīzes klimata konferencē (COP21) visas pasaules valstis ir panākušas vēsturisku vienošanos par “globālu, ambiciozu, dinamisku visām pasaules valstīm saistošu nolīgumu klimata pārmaiņu ierobežošanai un pielāgošanās klimata pārmaiņām nodrošināšanai”. Parīzes vienošanās mērķis ir stiprināt globālo rīcību klimata pārmaiņu novēršanai un noturēt globālo sasilšanu būtiski zem divu grādu robežām salīdzinot ar pirmsindustriālo līmeni un censties ierobežot temperatūras pieaugumu 1,5 grādu robežās, jo tas būtiski samazinās klimata pārmaiņu izraisītos riskus un ietekmes.

Parīzes vienošanās paredz visu valstu iesaistīšanos un rīcību.

Zinātnieki gan uzskata, ka Parīzes vienošanās prasības ir nepietiekamas, taču pasaules lielāko valstu līderi jau ir pauduši gandarījumu par to, ka vispār iedevies vienoties. Vācijas kanclere Angela Merkele sacīja, ka šī vienošanās ir cerības zīme, ar kuru "starptautiskā sabiedrība pirmo reizi apņēmusies cīnīties pret globālām klimata problēmām". Arī ASV prezidents Baraks Obama (Barack Obama) vienošanos nodēvēja par vēsturisku un sacīja, ka tā piedāvā pragmatisku iespēju mainīt līdzšinējo postošo attīstības kursu. "Šī vienošanās ir labākā iespēja, kas mums ir, lai glābtu vienīgo planētu, kas mums ir," uzsvēra Obama.

Pat Ķīna, kas tiek uzskatīta par pasaulē lielāko piesārņotāju, ir paudusi atzinību Parīzē sasniegtajam. Gan Obama, gan Ķīnas pārstāvis Parīzes klimata sarunās atzina, ka vienošanās nav ideāla, bet norādīja, ka tas neliedz turpināt darbu un sasniegt vēl vairāk.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: