• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Balva "Baltais zvirbulis"Balva "Baltais zvirbulis". Publicitātes foto: Rīgas dome

Pasniedz 2022. gada «Baltos zvirbuļus»

Svinīgā klātienes ceremonijā Mazajā ģildē 10. maijā tiek pasniegtas Aigara Bikšes veidotās Rīgas pašvaldības gada balvas “Baltais zvirbulis”, astoņiem cilvēkiem izsakot atzinību “par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu galvaspilsētā”, informē lsm.lv. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Nominācijā “Par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu” tiek godinātas divas laureātes. Rīgas 3. mūzikas skolas pedagoģe Ina Radzēviča saņems balvu par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu mūzikas pedagoģijas jomā, bet mūzikas pedagoģe, ilggadēja Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālās studijas “Knīpas un Knauķi” vadītāja Edīte Putniņa – par ilgstošu un profesionālu ieguldījumu un izcilu veikumu vokālās pedagoģijas jomā darbā ar bērniem un jauniešiem.

Nominācijā “Kultūras un kultūrizglītības iestādes darbinieks” “Balto zvirbuli” saņem Rīgas Centrālās bibliotēkas Čiekurkalna filiālbibliotēkas un Jaunciema filiālbibliotēkas vadītāja Aija Namavīra par nozīmīgu ieguldījumu apkaimju kultūras dzīves attīstībā un bagātināšanā sadarbībā ar Čiekurkalna attīstības biedrību. Šajā nominācijā balvu saņem arī Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas direktore Agnese Staģe – par radošu ieguldījumu apkaimju iniciatīvu līdzdalības un piederības veicināšanā, veiksmīgi realizējot projektu “Gaismas instalācijas  un ēnu teātris mūzikas pavadījumā Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas pagalmā” 2021. gadā.

Nominācijā “Amatiermākslas kolektīva vadītāja” par augstvērtīgu jaunrades procesu un veiksmīgu multimediālās deju izrādes “Latvju zīmēs rotāties” īstenošanu 2021. gadā balvu iegūst Rīgas Tehniskās universitātes Tautas deju ansambļa “Vektors” mākslinieciskā vadītāja Dagmāra Bārbale.

Nominācijā “Sadarbības projekts un sadarbība kultūras procesa atspoguļošanā” balva tiek pasniegta komponistam Vilnim Šmīdbergam par nozīmīgu ieguldījumu orķestra “Rīga” radošajā darbībā, jaundarbu un aranžējumu izveidē simfoniskā pūtēju orķestra sastāvam, kā arī veiksmīgu sadarbību koncerta “Katedrāle un roks” īstenošanā Lielajā ģildē 2021. gada 10. novembrī.

“Baltais zvirbulis” šajā nominācijā tiek arī Latvijas Radio kora mākslinieciskajam vadītājam Sigvardam Kļavam par radošu un emocionālu Latvijas brīvības ceļa atspoguļojumu multimediālajā koncertstāstā “Mana uguns, kuries” Rīgas Domā 2021. gada 20. janvārī un režisoram un scenogrāfam Robertam Rubīnam – par nozīmīgu radošu ieguldījumu un sadarbību, veidojot multimediālo koncertstāstu “Mana uguns, kuries” un pilsētvides noformējuma objektu pasākumā  “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām”.

Tavs komentārs par rakstu: