• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Lielās mūzikas balvas" statuetes"Lielās mūzikas balvas" statuetes. Foto: LETA

Pasniegtas 2017. gada «Lielās mūzikas balvas»

Pasniegtas 2017. gada "Lielās mūzikas balvas" par panākumiem klasiskajā mūzikā. Kategorijā "Gada mūziķis" uzvarēja ērģelniece Iveta Apkalna, balvu "Par izcilu sniegumu gada garumā" saņēma orķestris "Rīga", bet par gada uzvedumu atzīts argentīniešu komponista Osvaldo Golihova (Osvaldo Noé Golijov) operas "Ainadamar" iestudējums Cēsu pils parka estrādē.

Balvu par gada jaundarbu ieguva Krista Auznieka kompozīcija "Uguns un roze", kas pirmatskaņojumu piedzīvoja 25. augustā koncertzālē "Cēsis" kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" un diriģenta Normunda Šnē izpildījumā.

Par aizvadītā gada labāko koncertu balvu saņēma 25.Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncerts, kurā uzstājās Liepājas Simfoniskais orķestris un solisti.

Par izcilu darbu ansamblī tika godināta klavesīniste Ieva Saliete.

Gada jaunā mākslinieka titulu ceremonijā saņēma vijolniece Kristīne Balanas, bet publikas simpātiju balvu ieguva traversflautiste Maija Kļaviņa.

Ar balvu par mūža ieguldījumu tika godināts komponists Romualds Kalsons.

"Lielās mūzikas balvas 2017" žūriju vadīja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) profesors emeritus Vilnis Strautiņš. Kopā ar viņu žūrijā darbojās arī JVLMA docētājs Boriss Avramecs, Latvijas Radio 3 "Klasika" žurnālistes Liene Jakovļeva un Maruta Rubeze, žurnāla "Mūzikas saule" redaktore Ilze Medne izdevniecības "Musica Baltica" direktore Solvita Sējāne, kā arī muzikologs Guntars Pupa.

Lielo mūzikas balvu organizē VSIA "Latvijas koncerti" sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Tavs komentārs par rakstu: