• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
LALIGABA 2020 plakātsLALIGABA 2020 plakāts veltīts ģenerālsponsoram VAS "Latvijas dzelzceļš". Plaķāts: LALIGABA

Pasniegtas «Latvijas literatūras gada balvas 2020»

Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) balvu pasniegšanas “Literatūres” raidījumā kanālā LTV1 tika atklāti un apbalvoti Latvijas Literatūras gada balvas 2020 laureāti piecās kategorijās.

Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisijas gala balsojumā par LALIGABA balvas ieguvēju nominācijā “Labākais dzejas darbs” atzina Jāņa Vādona dzejoļu krājumu “Klusuma forma” (apgāds “Pētergailis”.

Nominācijā “Labākais prozas darbs” balvu saņēma Inga Gaile par romānu “Skaistās” (apgāds “Dienas Grāmata”)..

Nominācijā “Labākais ārvalstu literatūras tulkojums” par labāko tika atzīts Ulda Bērziņa no senspāņu valodas latviskotais varoņepus “Dziesma par manu Sidu” (apgāds “Neputns”).

Nominācijā “Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem” balva nonāca pie Viestura Ķerus par grāmatu “Meža meitene Maija” (apgāds “Liels un mazs”).

Nominācijā “Spilgtākā debija” LALIGABA gaismekli saņēma Rvīns Varde par prozas krājumu “Kas te notiek” (“Jāņa Rozes apgāds”).

Laureātiem tika pasniegtas dizaina studijas “Mājo” veidotās LALIGABA lampas, kā arī naudas balvas 1500 eiro apmērā.

Speciālbalva – LALIGABA lampa un 1000 eiro naudas balva – piešķirta “Punctum” literatūras festivāla “Monta. Tu. Monta. Es” veidotājiem par dzejnieces Montas Kromas literārā devuma daudzpusīgu un spilgtu rezonansi, sniedzot būtisku radošu impulsu mūsdienu latviešu dzejas attīstībā un sinerģijas veicināšanā ar citām mākslas nozarēm.

LALIGABA lampu un 3000 eiro naudas balvu saņēma LALIGABA mūža balvas ieguvējs rakstnieks Juris Zvirgzdiņš – par izcilu ieguldījumu Latvijas rakstniecībā un spilgtu pienesumu Latvijas bērnu literatūrā, uzrunājot jaunos lasītājus ar reālā pieredzē balstītiem un spilgtā veidā izstāstītiem notikumiem.

Latvijas Literatūras gada balva ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā publicēti Latvijas rakstniecībā.

Par balvas norisi rūpējas un to kopīgi organizē Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība.

Tavs komentārs par rakstu: