• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kontrole uz Itālijas un Francijas robežasKontrole uz Itālijas un Francijas robežas. Ekrānšāviņš no: Euronews

Pastiprinot cīņu pret koronavīrusu, valstis sāk atjaunot kontroli uz ES iekšējām robežām

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) brīdina, ka, vairākām Eiropas Savienības (ES) valstīm slēdzot savas robežas – tostarp ES iekšējās –, arī ES pilsoņi un Šengenas vīzu īpašnieki, kuriem jāšķērso šīs valstis, var saskarties ar nopietniem pārvietošanās ierobežojumiem.

InfoTOP, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aicina uz ārvalstīm izbraukušos: ”Ja tas ir iespējams, lūdzu valstpiederīgos (..) ātrāk atgriezties Latvijā, lai izvairītos no papildus problēmām.”

„Covid-19” ierobežošanai vairākas valstis Eiropā – īpaši Polija, Čehija, Slovākija, Dānija, Ukraina, kā arī Lietuva un Igaunija – nosaka pārvietošanās ierobežojumus, tajā skaitā robežu slēgšanu. Ministrija gan uzsver, ka pašreiz noteiktie ierobežojumi neskar kravu pārvadājumus. Lielākā daļa šo ierobežojumu stāsies naktī uz 15. martu.

Lietuva uz desmit dienām atjauno robežkontroli uz ES iekšējām robežām ar Poliju un Latviju atjauno uz 10 dienām. Aizliegums stājas spēkā 14. martā plkst.18, un tas neattiecas tikai uz tiem ārvalstniekiem, kas saņēmuši darba atļaujas.

ĀM uzver, ka personām, kurām jāšķērso ceļošanu ierobežojušās valstis, pastāv risks nonākt karantīnas zonā, vai arī var nākties ievērot 14 dienu karantīnas nosacījumus ārvalstī. ĀM aicina sekot līdzi vietējo iestāžu informācijai.

Savukārt pēc atgriešanās no šīm ārvalstīm Latvijā ir jāievēro piesardzības pasākumi, kurus noteicis Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) – tie atrodami šeit

ĀM aicina sekot līdzi informācijai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook” kontā

Ja Latvijas valstspiederīgajiem nepieciešama konsulārā palīdzība, jāzvana uz Konsulārā departamenta diennakts tālruni ārkārtas situācijām +371 26337711 vai jāraksta uz e-pastu palidziba@mfa.gov.lv.

Tavs komentārs par rakstu: