• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krišjānis Kariņš un Juris Pūce.Lai tur plīst vai lūst! Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (pa kreisi) un ministrs Juris Pūce ir sabiedrotie līdz reformas galam. Foto: Valsts kanceleja

Pašvaldību reforma: atpakaļ uz padomiju, vuf, vuf!!

Neatminos gadījumu, kad Latvijas politikāņiem būtu ienācis prātā kaut vai pieklājības pēc izlikties, ka viņi ir sadzirdējuši sev netīkamu viedokli. Tas nav noticis arī šoreiz, kad Krišjāņa A. Kariņa valdība “ar kaujas aucieniem uz lūpām” ir atbalstījusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces sazīmēto Latvijas teritoriālo karti un ļāvusi "labajam puikam Jurčikam" to sākt iezīmēt dabā.

Dzintars Zaļūksnis

Ļoti simptomātiski ir izteicies vecais vilks, aizsardzības ministrs Artis Pabriks: sak, sāksim reformu, un tad jau arī pašvaldības varēs izteikties. Precīzi! Lai tie suņi vaukšķ “Vuf, vuf!!” –, mēs iesim citu ceļu. Un suņi būs spiesti vilkties līdzi. Bet vaukšķēšana beigsies, tiklīdz mēs savu “reformu” būsim pabeiguši un Latvijā nenormāli daudzo 119 pašvaldību vietā būs palikuši daudz vieglāk kontrolējami 36 rajoni. Staļina tētiņš un biedrs Hruščovs to jau ir pārbaudījuši!  

Interesanti, ka Rīga, Jūrmala, kā arī Alūksnes, Gulbenes, Līvānu, Olaines un Salaspils novadi, izrādās, jau atbilst piečuku koalīcijas padomiskajiem plāniem. Pārējie vairāk vai mazāk šūmējas. Bet, dārgie neapmierinātie draugi, ja koalīcija grib pārcelt Kandavu no Kurzemes uz Zemgali, neviens tai neliegs to darīt. Kur nu vēl citos gadījumos! Latvijas pašvaldību savienība (LPS) var gatavoties krīzei, jo tai ir savtīgas intereses: 36 biedri, protams, tai sametīs mazāk naudas nekā 118. Bet pārējie vispār var vaukšķēt, cik uziet: viņi ir tikpat stulbi kā “Krim našieši”, Putina gvarde, saprotiet, kura negrib, lai Latvija virzās uz tai nolemto nākotni – centralizāciju un depopulāciju.

Vārdu sakot – basta! Mūsu vadoņi ir runājuši, un ir nepieklājīgi pēc viņiem vēl kaut ko vāvuļot pretī. Galvenais ir reforma reformas pēc, bet tas, kas būs pēc 20 gadiem, būs pēc 20 gadiem, kad koalīcija, protams, būs cita. Ar tiem pašiem purniņiem, bet cita. Paši ievēlējāt, vaukšķi!

Tavs komentārs par rakstu: