• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pali Ikšķiles centrāPali Ikšķiles centrā. Šogad hidrologi kaut ko tādu neprognozē. Foto no: ikskile.lv

Pavasaris nāk: vispirms ar –10 grādu salu, pēc tam – ar paliem

Naktī uz ceturtdienu visā valstī gaisa temperatūra noslīdēs zem nulles, savukārt dienā saule gaisu sasildīs līdz –2..+4 grādiem. Daudzās upēs strauji kāpj ūdens līmenis un vietām iespējama zemāko vietu applūšana, tomēr plašākie pali gaidāmi marta beigās un aprīļa pirmajā pusē

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē, ka astronomiskās ziemas pēdējā nedēļas nogale būs auksta un pārsvarā saulaina. No piektdienas līdz svētdienai arī dienas laikā gaidāms sals, savukārt naktīs daudzviet kļūs aukstāks par –10 grādiem. Vietām Vidzemē un Latgalē, pierimstot ziemeļaustrumu vējam, termometra stabiņš kādā brīdī var noslīdēt arī zem –15 grādiem.

Tuvākajās nedēļās netiek prognozēti stipri nokrišņi un atkusnis mīsies ar salu, tāpēc gaidāms pakāpenisks palu process un upju notece caurmērā būs tuvu normai. Dažu upju posmos, kur ledus sāks iet tuvākajās dienās, var veidoties bīstama situācija, ja radīsies ledus sastrēgumi, kuri pēc tam sasals, izraisot ilgstošu ūdens līmeņa kāpumu augšpus sastrēguma.

Lielākajā daļā upju ledus iešana un palu maksimums gaidāms nedaudz vēlāk nekā parasti. Ledus upēs patlaban ir plānāks nekā ierasts, bet zem ledus segas vietām ir pamatīgs vižņu slānis, kas radīs sarežģījumus ledus iešanas gaitai pavasarī. Bīstamākā situācija iespējama Daugavā, kur no Pļaviņām līdz Baltkrievijai daudzviet ir ledus sablīvējumi. Vižņi zem ledus Daugavā ir vidēji 20-170 centimetru (cm) biezā kārtā, visvairāk vižņu sakrājies pie Jēkabpils un Pļaviņām.

Hidrologi norāda, ka šī prognoze tiks precizēta ar īstermiņa prognozēm un nepieciešamības gadījumā tiks sagatavoti brīdinājumi.

Tavs komentārs par rakstu: