• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Pāvests Francisks raugās uz "Vespa" Pāvestam Franciskam (pa labi) entuziastu grupa uzdāvina motorolleri "Vespa". Pirktu, starp citu, par privātiem ziedojumiem. Foto no: vaticannews.va

Pāvesta vizīte Latvijā ir pretvalstiska

Saistībā ar 24. septembrī gaidāmo pāvesta Franciska vizīti Latvijā ir atklājies, ka nedz valdībai, nedz Saeimai nav ne mazākās nojausmas par to, kas rakstīts Latvijas Republikas Satversmē, kas tomēr ir mūsu valsts galvenais dokuments. Taču visdrīzāk iespējams, ka tā ir “apzināta nezināšana”. Tāpēc pilnīgi noteikti šim materiālam varētu likt virsrakstu “Koalīcijas un katoļu baznīcas “shēmošana”” vai “Cilvēktiesību pārkāpumi caur katoļu un politiķu darījumiem”.

Andris Petrovs, īpaši InfoTOP.lv

Citēšu Latvijas Republikas Satversmes 99. pantu: “Ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību. Baznīca ir atdalīta no valsts.”

Izrādās, ka dzīvē notiek pilnīgi ačgārni. Interneta vietnē nra.lv ar atsauci uz LETA 3. jūlijā publiskots materiāls “Pāvesta vizīte Latvijai izmaksās vairāk nekā 800 tūkstošus eiro” (šeit). Tajā teikts: “Valdība šodien atbalstīja 806 202 eiro piešķiršanu Tieslietu ministrijai (TM), lai tā varētu nodrošināt septembrī gaidāmo pāvesta Franciska vizīti.” Tātad valdība atbalstīja! Ko atbalstīja? Konkrētu konfesiju!? No kādiem līdzekļiem atbalstīja? Varbūt no savas personīgās kabatas? Nē, tā ir nodokļu maksātāju nauda un neskatoties uz to, vai Tu esi katolis, dievturis, musulmanis, budists, ezotēriķis vai vispār ateists, arī daļa no Tev piederoša eirorubļa atbalsta Franciska braukalēšanu pa planētu. Un, protams, arī šī pasākuma reklamēšanu (šobrīd, ja pārvietojamies ar auto, tad priekšābraucošu autobusu pakaļā ir vai nu Nils vai Francisks).

Un kurš man pateiks, ka tas nav cilvēktiesību pārkāpums?

Personīgi man ir vienalga, cik izmaksā Franciska vizīte, bet man nav vienalga, kā tā tiek finansēta, jo īpaši, ja tajā līdzdarbojas arī mana, nodokļu maksātāja kabata, turklāt, ja tas ir pretrunā ar Latvijas Republikas Satversmes 99. panta pirmo teikumu: “Ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību.” Tātad valdība vistiešākajā veidā atklāti un nepārprotami ir nostājusies pret Latvijas Republikas Satversmi un desmitiem vai simtiem tūkstošu cilvēku, kuri nepieder konkrētai konfesijai apmaksāt šīs organizācijas līdera mārketinga darījumu, kāds ir tieši šī vizīte.

Salīdzināšanai minēšu ģimenes valsts pabalsta apmēru mēnesī bērnam – tas ir 11,38 euro par pirmo bērnu ģimenē. Tātad pāvesta vizīte ir 70 843, 76 ģimenes pabalstu vērta.

Ejam tālāk. Šī gada 21. jūnijā interneta vietnē jauns.lv publiskots materiāls “Pāvesta vizīte Latvijā visiem būs brīvdiena” (šeit), kurā vēstīts: “Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs pāvests Francisks.” Tātad Saeima – tāpat kā valdība – pilnīgi ignorē Latvijas Republikas Satversmes 99. pantu. Kādus zaudējumus mūsu “pārtikušajai” valstij dos šī katoļu brīvdiena, lai izrēķina ekonomisti un lai šo rēķinu apmaksāšanai piesūta pārtikušajai, pārbarotajai un pedofilijas pārņemtajai katoļu baznīcai.

Atgādināšu, ka šovasar Latvijā viesojās Dalailama. Vai valdība šai vizītei piešķīra kaut centu, vai Saeima iedeva brīvdienu?

Kāpēc ir izdevīgs šis katoļu baznīcas, valdības un Saeimas darījums? Iemesls ir tikai viens – nevienu nav tik viegli kontrolēt un komandēt kā reliģijas apmātu cilvēku. Un īpaši šajā procesā liela nozīme ir koalīcijas kontrolētajiem masu medijiem. Latvijas televīzija tagad jau konkrēti būtu jāpārdēvē par katoļu baznīcas televīziju.

Skumjākais ir tas, ka 806 202 eiro piešķiršana Tieslietu ministrijai, lai tā varētu nodrošināt septembrī gaidāmo pāvesta Franciska vizīti, būtu jānodod izskatīšanai tiesā, bet vai iespējams pozitīvs rezultāts, ja lietu var ietekmēt pārraugošā ministrija?

Jāatzīst kāds pavisam skumjš fakts – latvju tautai ir “nozombēta” ar cīņas nespēju pret jebkādu netaisnību.

3 Komentāri


 1. Katolis
  2018-09-24

  Kad tu, augsti cienījamais nekatoli aizej vai aizved savu drušku uz abortu, es nez kāpēc kā nodokļu maksātājs esmu līdzdalīgs šajā nāvīgajā grēkā ar savu kā nodokļu maksātāja naudu, un viss ok, es neko nevaru pateikt, un kad mūsu visu tik mīļotā Saeima vai prezidents aizbrauc kādā ceļojumā, arī par mūsu kopīgo naudu, tad arī klusums un miers..., bet redz kad man tik ļoti svarīgā perdona reizi savā mūžā atbrauc uz mūsu valsti, tad redz tu izvelc lupu, binokli un vēl nez ko, kopā ar Satversmi un meklē her viņ zin ko, kur var piekasīties...

  • Pagāne
   2018-09-24

   Kur tu cilvēk rāvi, ka aborts tiek veikts par nodokļu naudu? Baznīca mūsu valstī ir atdalīta no valsts! Slimnīcās un citās iestādēs valda bardaks, nauda sakārtošanai neatrodas, bet te katoļu ieksējām lietām tērē tādu summu. Par to jau cepiens Katoli

 2. Jānis
  2018-09-24

  ''Andrīt ,kā man tevis žēl,bet tu tik stipri nekreņķējies.Slimnīca tagad arī dārgi izmaksā.

Tavs komentārs par rakstu: