• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Vitālijs Pavlovs. Foto: Edijs Pālens/LETA

Pavlovam oficiāli piespriesta pusotra gada diskvalifikācija

LETA

Latvijas hokeja izlases uzbrucējam Vitālijam Pavlovam piespriesta pusotra gada diskvalifikācija par aizliegto vielu lietošanu, otrdien oficiāli apstiprināja Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF).

Kaut tika prognozēts, ka Pavlovam diskvalifikācija tiks piespriesta ar atpakaļejošu datumu, tā stāsies spēkā vien šī gada 1.maijā, bet noslēgsies 2015.gada 30.oktobrī, līdz ar to viņam jāizlaiž visa nākamā klubu sezona un vēl aiznākamās sezonas ievads.

Pavlovs nevarēs piedalīsies sacensībās, kuras organizē IIHF vai jebkurš tās biedrs. Tomēr šī diskvalifikācija neattiecas uz sacensībām Ziemeļamerikā, kas nav IIHF biedru vidū.

Kā zināms, Pavlova A un B provju analīzēs tika atrasts aizliegtais stimulants metileksanamīns. Tā ir viela, kas var tikt pievienota uztura bagātinātājiem, lai veicinātu organisma atjaunošanos un regulētu ķermeņa svaru. Pats Pavlovs apzinātu aizliegto vielu lietošanu noliedzis, turklāt viņš apliecinājis, ka hokeja sacensību sezonas laikā ir lietojis vienīgi sava kluba ārsta ieteiktos medikamentus un uztura bagātinātājus.

Kā secināja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) Disciplinārā komisija, starp spēlētāja lietotajiem uztura bagātinātājiem bijis arī tāds, kas satur aizliegto vielu.

IIHF vēsta, ka būtu varējusi Pavlovam piespriest divu gadu diskvalifikāciju, tomēr sods par pusotru gadu samazināts, jo spēlētājs vienkārši rīkojies nolaidīgi, nepārbaudot, kādus uztura bagātinātājus lieto.

Uzbrucējs 2012.gada vasarā noslēdza trīs gadu līgumu ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Rīgas "Dinamo", kuras rindās šosezon 50 spēlēs guva sešus vārtus un veica astoņas rezultatīvas piespēles.

Savukārt vēl viens Latvijas spēlētājs Ralfs Freibergs par dopinga pārkāpumiem saņēmis pagaidu diskvalifikāciju, oficiāli liedzot viņam piedalīties šī gada pasaules čempionātā. Jautājums par precīzu diskvalifikācijas termiņu tiks izskatīts vēlāk.

Par steroīdiem, kādus lietojis Freibergs, sportisti parasti saņem vismaz divu gadu diskvalifikāciju, tomēr tā nebūtu spēkā Ziemeļamerikā, kur Freibergs pašlaik turpina studijas Boulinggrīnas štata universitātē un tās komandā spēlē Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātā.

Jau iepriekš vēstīts, ka Freiberga aizstāvji uzstāj, ka hokejistam ņemtās A un B proves paraugi, to analīzes un uzraudzības procedūras ir veiktas pretēji Pasaules Antidopinga kodeksa prasībām un starptautiskās laboratorijas standartiem. Tas tiek pamatots ar faktu, ka pirms Olimpiādes Helsinku laboratorijā pārbaudītās analīzes un pēc Olimpiādes veiktās pārbaudes ASV bijušas negatīvas.

Freiberga advokāti cer pierādīt, ka Soču olimpisko spēļu antidopinga aģentūra nav tikusi reģistrēta, tāpēc tajā nebija tiesību pārbaudīt hokejistu. Tomēr SOK pretenzijas noraidījusi, sakot, ka Soču laboratorija bijusi WADA akreditētās Maskavas laboratorijas satelītlaboratorija.

Kā zināms, abiem Latvijas spēlētājiem pozitīvas dopinga analīzes tika konstatētas pēc Soču olimpisko spēļu ceturtdaļfināla mača ar Kanādu.

Kā vēsta Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) antidopinga noteikumi, ja olimpisko spēļu laikā komandu sporta veidā pozitīvas dopinga analīzes tiek konstatētas vairāk nekā vienam sportistam, vienība var tikt diskvalificēta vai pret to var piemērot citas sankcijas. Tomēr vēlāk SOK izskaidroja, ka sankcijas pret Latvijas izlasi tiktu izskatītas, ja pozitīvas analīzes būtu vairāk nekā diviem komandas locekļiem.

Kā ziņots, parādot varonīgu sniegumu, Latvijas hokeja izlase Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja astoto vietu.

Kopā ar abiem Latvijas hokejistiem Soču olimpiskajās spēlēs aizliegto vielu lietošanā pieķerti astoņi sportisti, kas to padarīja par "netīrāko" ziemas Olimpiādi vēsturē. Pirms 12 gadiem Soltleiksitijā dopinga lietošanā tika pieķerti septiņi sportisti. Soču laikā tika veiktas 2812 dopinga analīzes.

Tavs komentārs par rakstu: