• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Daniels PavļutsValsts galvenais mediķis Daniels Pavļuts dzīvojas pa citām dimensijām, nemēģiniet saprast viņa loģiku. Ekrānšāviņš no: XTV

Pavļuts: oktobrī «potētāji» ķersies klāt jaunāko klašu skolnieciņiem!

Nedz Eiropas Zāļu aģentūra (European Medicine Agency, EMA), nedz pat makten pielaidīgā Pasaules veselības organizācija (World Health Organization, WHO) līdz šim nav apstiprinājušas, ka lielo vakcinatoru izstrādātās pretkovida vakcīnas drīkst izmantot bērnu potēšanai (šoreiz nerunāsim par to, ka VISAS vakcīnas vēl atrodas izmēģinājuma stadijā). Taču Latvijas ticībā balstītajiem zinātniekiem jau viss ir skaidrs, un oktobrī viņi ir gatavi sākt jaunāko klašu skolnieciņu potēšanu. 

Dzintars Zaļūksnis

Nepacietībā trīdamies kā sūdbambāls pa biksām, veselības kapelmeistars Daniels Pavļuts ir paziņojis, ka 6-10 gadu vecu bērnu vakcinācija pret “Covid-19” varētu būt iespējama aptuveni no oktobra beigām. Interesanti, ka Pavļuts jau ir uzkrājis tik biezu bezkaunības slāni, ka bez mazākās šaubīšanās atzīst: “taču pētījumi aizvien turpinās”. Jā, kapelmeistara kungs, pētījumi patiešām turpinās, un to gals vēl nav saredzams ne oktobra beigās, ne šogad, ne citugad!

Kas to būtu domājis, ka ar tādu nostalģiju nāksies atcerēties Pavļuta priekšgājēju Ilzi Viņķeli! Šobrīd tikai aklajam nav skaidrs, kāpēc dižais faraons Krišjānis Arturs Kariņš [lai viņam Atona-Ra pirksti mūžam šekumu glāsta!] ne no šā ne no tā nomainīja tobrīd visai nepopulāro trijotni Ilze Viņķele – Ilga Šuplinska – Ramona Petraviča. Šobrīd esmu gatavs atvainoties visām trim dāmām par to, ko savulaik esmu sarunājis. Mana fantāzija izrādījās pārāk nabadzīga, lai prognozētu, ko spēs domu gigantu trijotne Daniels Pavļuts – Anita Muižniece – Gatis Eglītis. Pirmie divi ir gatavi piepildīt vistrakākās faraona fantāzijas, bet Eglītis ievēro klusuma režīmu – viņa vienkārši nav, un tas ir valstiski svarīgi.

Tāpēc pašlaik viss notiek tā, kā tas notiek,– visai raiti ritot jauniešu vakcinācija (lai gan jaunu vīriešu grupā vakcīnas izraisītie riski ir lielāki nekā riski, ko rada saslimšana ar kovidu,šeit). Pavļutaprāt, tas nozīmējot, ka tām klasēm un skolām, kur tiks sasniegta teju pilna vakcinācijas aptvere, būšot iespēja strādāt tā saucamajā zaļajā režīmā. “Viņi vienkārši varēs darboties savā zonā pilnīgi netraucēti – tā kā kādreiz. Savukārt visas pārējās skolas darbosies nosacīti dzeltenajā, daļēji drošajā režīmā, kur visi būs vai nu testēti, vakcinēti, vai pārslimojuši. Būtībā mēs ejam uz to, lai skolas no 1. septembra būtu dzeltenajā režīmā, jo skolām strādāt sarkanajā režīmā ir nepieņemami. Tiklīdz kā paliks sliktāk, mums pēc tiesas un taisnības sarkanajās zonās būtu cieši jāpiegriež skrūves,” vāvuļo kapelmeistars Pavļuts. Atgādinu gan, ka mūslaikos nav ieteicams gaidīt, ka kāds kovidpolitiķis turēs vārdu vai piepildīs savus draudus. Proti, tā ir tikai Pavļuta versija par to, kāda nākotne mūs gaida.  

Un neuzdodiet viņam nekādus jautājumus par vakcīnu efektivitāti un iedarbību, nepieminiet nedz Izraēlu un Islandi, nedz Zviedriju un Spāniju un pat ne kolektīvo imunitāti – ierastā loģika ir atcelta, bet dīvainās loģikas pasaulē Pavļuts jums iekabinās kā zīdaiņiem.

Vārdu sakot, paredzēts, ka klātienes skolu darbības vārdā visiem nevakcinētajiem vai nepārslimojušajiem skolēniem reizi nedēļā vajadzēs veikt “Covid-19” testu. Tas būs siekalu tests, un paldies par to pašu, kaut arī šā testa uzticamība ir vēl apšaubāmāka nekā PĶR (polimerāzes ķēdes reakcijas) testa uzticamība. Tomēr pati procedūra vismaz neparedz galvas smadzenēm bīstami tuvu bakstīšanos ar garu sprunguli.

Notikumu attīstības scenārijs ir tāds: laboratorijas piegādāšot kastes ar klašu numuriem, un šajās kastēs būšot trauciņi ar skolēnu vārdiem. Tik vien vajadzēs, kā klasēs savākt siekalu paraugus – un kastes tiks nogādātas laboratorijās. Šādu testēšanu, kas tiklab izskatās pēc ģenētiskā materiāla savākšanas, plānots sākt nedēļu pirms mācību gada sākuma – 24. augustā.

Jā, lai nodrošinātu klātienes skolu darbu, būšot jāsaglabā “citi ierobežojumi sabiedrībai un uzņēmējdarbībai” brīdina Pavļuts. Un atkal jāsaka – nemeklējiet loģiku tur, kur tās nav!

1 Komentāri


 1. Niks
  2021-08-15

  Pavpļūt pakaries!

Tavs komentārs par rakstu: