• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Nogurusi medmāsa sēž uz grīdasĀrstniecības personālam ir atļauts pārstrādāties. Tas ir cēli... Foto: iStock

Pavļuts rāda, ka kovids ir politiska būšana

Veselības kapelmeistars Daniels Pavļuts nepārprotami ir izšķīris strīdu par kovida būšanu. Proti, viņa attieksme pret medicīnas darbinieku algām skaidri parāda, ka “Covid-19” ir sociāla, politiska, ekonomiska, psiholoģiska un kāda tikai vēl ne padarīšana. Tikai ne medicīniska.   

Dzintars Zaļūksnis

13. Saeimas radījumi pašlaik kašājas ap tā dēvētajām deputātu kvotām. Koalīcijas partiju rukruki stāsta, cik šīs kvotas esot demokrātiski taisnīgas, opozīcijas susļiki pieklājīgi brēkā, ka neesot vis – nedz demokrātiskas, nedz taisnīgas. Bet liksim nu tās mierā – tās ir lidojošās siles tradīcija, un kurš tad atteiksies no elektorāta piebarošanas nākamajā, vēlēšanu gadā!

Vismaz kāda iela tiks sakārtota, kāds tehnikums tiks pie naudītes jaunai izglītības programmai, pažarnieki dabūs jaunus depo, bet viena otra biedrība varēs maķenīt padzīvoties. Visi tie, proti, zināja drēbi un lūgumrakstus bija iesnieguši īstajiem, rukrukiem. Tie, kas atbalstu bija meklējuši pie susļikiem, protams, palika bešā – vienalga, vai runa ir par Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem vai mazo skolnieciņu brīvpusdienām, vai ēnu ekonomikas apkarošanu.

Zīmīgā bešā palika – deputātu atbalstu neguva – arī Neatkarīgo (susļiku) frakcijas iecere pārdalīt 450 000 no Sabiedrības integrācijas fonda līdzekļiem Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM). Priekšlikums paredzēja nodrošināt vispārējās izglītības iestādēs atbalsta personālu – acu ārstu, fizioterapeitu un psihologu, lai mazinātu bērniem ilgstošo radīto “Covid-19” seku ietekmi. Lūk, tā! Arī kovids ir apkarojams tikai tad, ja nauda nāk caur rukrukiem!

Tāpēc nebrīnīsimies arī par to, ka Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir paziņojusi: tās pārstāvis nepiedalīsies Veselības nozares stratēģiskās padomes sēdē 24. novembrī. Tagad, kad nāk ziema un tai nopakaļis, visas savas roķeles berzēdams, plivinās kovida rēgs!

LVSADA savu demaršu skaidro ar veselības ministra Daniela Pavļuta ignorējošo attieksmi pret pirmsstreika sarunām (par streika pieteikumu InfoTOP.lv rakstīja šeit). 

LVSADA izplatītajā relīzē teikts, ka arodbiedrība esot gatava mīkstināt sākotnējās prasības, Veselības ministrijas (VM) pārstāvji pat esot piekrituši galvenajai, proti, ka visām ārstniecības personām – arī līdz šim konsekventi aizmirstajiem sanitāriem, kopējiem, māsu palīgiem – 2022. gadā darba samaksa tiks palielināta vienādi, par 10%. VM klerki esot pamājuši ar galvām, valsts sekretāre aicinājusi “precizēt atskaites punktus un nepieciešamās summas” un... nekas nav noticis! No paša kapelmeistara galīgā piekrišana nav saņemta, un arī valsts nākamā gada budžeta projektā nekas nav parādījies.

Varam tikai apskaust LVSADA pacietību: par turpmāko rīcību arodbiedrības valde spriedīs tikai 21. decembrī. Nākamā gada budžetu rukruki jau būs pieņēmuši, saviem tuviniekiem Ziemassvētku pārsteigumus un Jaungada dāvanas sagādājuši, mums, pārējiem, jaunu lokdaunu vai vismaz drastiskus ierobežojumus noteikuši, un varēs vēl droši paākstīties ap mediķu streiku.

Jo kovids taču ir sociāli politiska būšana, fakts!     

Tavs komentārs par rakstu: