• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Anita MuižnieceKurš pārmetīs Anitai Muižniecei, ka viņa nav pietiekami simpātiska? Foto no: ekonomika.lv

Pavļuts un Muižniece: «savējos» nenodosim!

“MFD” laboratorija, kura, eifēmiski izsakoties, vinnējusi konkursu, lai analizētu skolnieciņu piespļaudīto trauciņu saturu, tiek kritizēta par nespēju savlaicīgi un kvalitatīvi nodrošināt šo pakalpojumu. Augusta nogalē uzņēmuma ”MFD Veselības grupa” pārstāvis Helmuts Bēķis pat atvainojās par sagādātajām neērtībām. 

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Sak, ko nevar celt, to nevar nest. Latvijas virsārsts kapelmeistars Daniels Pavļuts tāpēc vien negrasās meklēt citu uzņēmumu ar lielāku kapacitāti. Arī par atteikšanos no zelta vērtās idejas turpināt mocīt skolnieciņus, nodrošinot tik ļoti kārotos kovidskaiļus, bez šaubām, nevar būt ne runas. Ministru prezidents Krišjānis Arturs Kariņš taču ir paziņojis, ka kovids drīz kļūs par nepotēto pandēmiju, un tieši bērniem vakcinācijas aptvere ir viszemākā.

Bet ko darīt ar nu jau publiski izskanējušo faktu, ka Saeimas Izglītības, kultūras un sporta komsijas sēdē vairāku izglītības iestāžu pārstāvji pauda neapmierinātību ar “MFD” nespēju nodrošināt skolām pienācīgu, mācību procesu neapgrūtinošu kovidtestēšanu? Te analīzes datus kurjers atnes tikai vēlu vakarā, te pat četras dienas kavējas paziņojums par kovidpozitīvu testu, te nav laikā piegādāti spļaujamtrauciņi... Bet Veselības Inspekcija vienādiņ noraida sūdzības un līdz ar tām prasības mainīt laboratoriju, kura skolām sniedz testēšanas pakalpojumu.

Tātad politpulciņa izraudzītās “MFD” laboratorijas joprojām paliks vienīgās skolnieciņu DNS materiālu apstrādātājas. Šāda monopola saglabāšanu lidojošā sile argumentē ar to, ka “citām laboratorijām nav tādu jaudu, lai tās varētu pārņemt daļu “MFD” veicamā darba apjoma”. Šā argumenta autors, protams, ir veselības kapelmeistars Pavļuts.

Tiesa gan, viņa koalīcijas biedrs Arvils Ašeradens tajā pašā Saeimas komisijas sēdē paziņoja, ka prasīs Veselības ministrijai izvērtēt testēšanas objektīvās iespējas, jo izskatās, ka šobrīd “sistēma nespēj pavilkt visu apjomu”. Ašeradens arī rosina vēlreiz izskatīt “nepieciešamību visu skolēnu testēšanai”.

Komisija nolēma pie šā jautājuma atgriezties nākamnedēļ. Tomēr pats par sevi ir interesanti tas, ka konkrētās laborarotijas nespējas dēļ pat izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece ir gatava nevis raudzīties pēc vairākiem vai spējīgākiem sadarbības partneriem, bet gan “samazināt testēšanas apjomus un mainīt pieeju, lai mazinātu izglītības iestādēm uzlikto slodzi”.  Ja tas neiet cauri, uzskata Muižniece, var lūgt valdībai papildu finansējumu “sakarā ar nestandarta situāciju, ar kuru nākas saskarties skolām”.

Pats par sevi saprotams, ka nav jēgas uzdot jautājumu: un kurš tad šo “nestandarta situāciju” ir radījis? Ne jau nodokļu maksātāji, kuri apmaksās tās risināšanu.

Tavs komentārs par rakstu: