• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kaspars Gerhards un Inga Koļegova.Kaspars Gerhards un Inga Koļegova. Foto: LETA

Pēc apsūdzības uzrādīšanas Koļegova saslimusi

Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektorei Ingai Koļegovai pēc šogad jau vairāk nekā divus mēnešus ilgas slimošanas un atvaļinājuma no 10. augusta izsniegta atkārtota darba nespējas lapa. Bez šaubām, to nevajadzētu saistīt ar prokuratūras nupat uzrādīto apsūdzību par krimināliem pārkāpumiem amatpersonu ienākumu deklarācijas “koriģēšanā” (šeit).

Iepriekš Koļegovai darba nespējas lapa tika izsniegta laikā no 5. februāra līdz 16. aprīlim. VVD ģenerāldirektore jūlija nogalē bija devusies atvaļinājumā, no kura Gerhards viņu izsauca 23. jūlijā saistībā ar ogļu putēšanu AS “Ventspils Tirdzniecības osta” akmeņogļu kraušanas un uzglabāšanas vietā, bet pēdējo dienu laikā Koļegova piedalījusies profesionālās mācībās.

Koļegovas prombūtnes laikā VVD ģenerāldirektora amata pienākumus pilda viņas vietniece Aina Stašāne.

VVD ģenerāldirektore kategoriski noliedz viņai izvirzītās apsūdzības, uzsverot, ka prokuratūras kriminālprocesā norādītie punkti nav attiecināmi un saistīti ar amata pienākumu izpildi VVD.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) saņemta arī rakstveida informācija no Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras, kurā tiek norādīts, ka kriminālprocesā Koļegovai procesuālie piespiedu līdzekļi netika piemēroti. “Proti, prokuratūra nav noteikusi ierobežojumus vai aizliegumu Koļegovai ieņemt VVD vadītājas amatu,” skaidro ministra Kaspara Gerharda padomniece Santa Vaļuma, piebilstot, ka Valsts civildienesta likuma 39. pantā tiek minētas ministra tiesības ierēdni atstādināt no amata pienākumu izpildes, taču ne pienākumu to darīt.

Tavs komentārs par rakstu: