• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jiri Ratass un Kaja Kallasa.Aizejošais premjers Jiri Ratass un nākošā Kaja Kallasa. Kolāža: lounaeestlane.ee

Pēc premjera partijas veiktiem aizdomīgiem darījumiem krīt Igaunijas valdība

13. janvārī par atkāpšanos no amata paziņoja līdzšinējais Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas). Igaunijas konstitūcija nosaka, ka premjera atkāpšanās nozīmē visa ministru kabineta demisiju.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Ratass bija spiests atkāpties pēc tam, kad 12. janvārī atklātībā parādījās informācija, ka Igaunijas Iekšējās drošības dienests (Eesti sisejulgeolekuteenistus) ir veicis kratīšanu valsts kredītu garantiju aģentūras “KredEx” birojā saistībā ar aizdomām par korupciju, piešķirot 39 miljonu eiro lielu aizdevumu uzņēmumam “Porto Franco” Tallinas ostas rajona attīstīšanai.

Ģenerālprokuratūras vadītajā izmeklēšanā krimināllietā par ziedojumiem apmaiņā pret aizdevuma piešķiršanu ar atvieglotiem nosacījumiem aizdomās turamā statuss piemērots Ratasa vadītajai Centra partijai (Eesti Keskerakond) un tās nu jau bijušajam ģenerālsekretāram Mihailam Korbam (Mihhail Korb), finanšu ministra padomniecei Kersti Krahtai (Kersti Kracht) no Igaunijas Konservatīvās tautas partijas (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond) un uzņēmējam Hillaram Tederam (Hillar Teder), kura dēlam pieder uzņēmums “Porto Franco”. Tederu tur aizdomās par kukuļdošanu, bet Krahtu – par tirgošanos ar ietekmi. Vēl divu aizdomās turamo vārdi nav atklāti.

Visticamāk, Ratass turpinās pildīt premjera pienākumus līdz brīdim, kad tiks izveidota jauna valdība, un kamiņvalstī ar to nekavējas.  Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) nākamo valdību veidot piedāvājusi Reformu partijas (Eesti Reformierakond) vadītājai Kajai Kallasai (Kaia Kallas).

Tavs komentārs par rakstu: