Ernests Gulbis smagā cīņāErnestam Gulbim šoreiz klājās smagi. Foto no: neuck.com

Pēc smagas cīņas Gulbis no Monpeljē turnīra izstājas

Latvijas tenisists Ernests Gulbis (Profesionālo tenisistu asociācijas/Association of Tennis Professionals, ATP rangā pašlaik 83. vietā) ATP World Tour 250 sērijas turnīrā Monpeljē smagā cīņā piedzīvoja zaudējumu otrajā kārtā kārtu.

Gulbja pretinieks bija ATP ranga 90. rakete Radu Albots (Radu Albot) no Moldovas. Ļoti saspringtā, vairāk nekā stundu ilgušajā pirmajā setā Gulbis jau otrajā geimā zaudēja savu servi, nonāca zaudētājos ar 0-3, spēja rezultātu izlīdzināt, 10. geimā neļāva pretiniekam izmantot setbumbu, 12. geimā – vēl četras, un aizvadīja cīņu līdz taibreikam, kur nonāca kritiskā situācijā, atspēlēja vēl vienu setbumbu, bet otru vairs nejaudāja. Pirmajā setā uzvarēja moldāvs, kurš astoņreiz nespēja uzņemt Ernesta servi, savukārt pats šādi neservēja ne reizi, toties nepieļāva arī nevienu dubultkļūdu (Gulbim tādas bija trīs, tostarp viena taibreikā).

Salīdzinot ar pirmo, otrajais sets aizritēja “disciplinēti”: līdz pat desmitajam geimam pretinieki akurāti “ņēma” savas serves. Turpretim desmitajā, servējot Albotam, Gulbis ieguva divas setbumbas un izmantoja pirmo.

Trešo setu Ernests sāka ar zaudētu serves geimu un rezultātu 0-2. Diemžēl pēc tam kortā atkal iestājās otrā seta sākumā redzētā “disciplīna”, bet desmitais geims Gulbim šoreiz bija neveiksmīgs: Albots servēja spēcīgi, ieguva divas mačbumbas un jau ar pirmo Ernestu “piebeidza”. Ernests no turnīra izstājas: 6(5)-7, 6-4, 4-6;  mačs ilga 2 stundas 40 minūtes, Gulbis turnīru pabeidza ar +8 ranga punktiem.