• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dina TarānePolicijas pulkvede Dina Tarāne. Publicitātes foto: VP koledža

Pēc VK kritikas no amata atstādināta Policijas koledžas direktore Tarāne

Pēc Valsts kontroles (VK) paustās kritikas par Valsts policijas (VP) koledžas pedagogu darba uzskaiti un atalgojuma aprēķināšanu, kā arī par vispārējiem iespējamiem pārkāpumiem koledžā, uz kuriem savā revīzijā ir norādījusi VK, policija ir sākusi disciplinārlietu un uz izmeklēšanas laiku no amata atstādinājusi koledžas direktori, policijas pulkvedi Dinu Tarāni.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Uz šo laiku par koledžas direktores pienākumu izpildītāju iecelta Tarānes vietniece Zane Pumpure.

VK revīzijas secinājums – atteikums sniegt atzinumu par finanšu pārskatiem – norāda uz “iespējami būtiskām, visaptverošām un ietekmējošām nepilnībām un pārkāpumiem un ir bargākais vērtējums, ko iestāde var saņemt,” lēmumu pamatojis VP priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.

“(..) koledžā netiek veikta pareiza lekciju un nodarbību uzskaite, kā arī nav pietiekamas kontroles pār to. Ir pēdējais laiks Iekšlietu ministrijai un koledžai novērst nepamatotu pedagoga darba slodzes uzskaiti un darba samaksas aprēķināšanu par faktiski nepadarītu darbu. Atteikums sniegt atzinumu norāda uz to, ka revidentiem vairākos aspektos pat nebija iespējams izvērtēt situāciju, un tas ir sliktākais secinājums par iestādes darbības atbilstību normatīvajiem aktiem,” uzsver valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Par koledžas revīzijās atklātajiem pārkāpumiem VK sola vērsties arī prokuratūrā.

Tavs komentārs par rakstu: