• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Zinību stundu plakāta fragmentsZinību stundu pieteikums. Plakāta fragments

Pēc zinībām uz Dailes teātri

Dailes teātris savā 95 gadu jubilejas sezonā skatītājiem dāvina jaunu projektu - Dailes teātra Zinību stundas. Pieredze un pārdomas lekcijas formā. Sezonas laikā vienpadsmit pirmdienās Dailes teātra Kamerzālē notiks tikšanās ar personībām, kas savā pieredzē, zināšanās un pārdomās gatavi dalīties ar visiem interesentiem, kam svarīgs un būtisks ir notiekošais teātra un kultūras telpā Latvijā un pasaulē.

Dalībai Dailes teātra Zinību stundās piekrituši Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, filozofijas doktors (Dr.phil), Starptautiskās mediju un kultūras menedžmenta maģistrantūras vadītājs Ivars Bērziņš, arhitektūras un dizaina kritiķe Ieva Zībārte, teātra kritiķe Silvija Radzobe, mākslas zinātniece Sarmīte Sīle, kultūras projektu producente Leonarda Ķestere, režisors Andrejs Žagars, stepa dejas pedagogs Māris Pūris, multimediju mākslinieks Artis Dzērve, žurnālists Ivars Kleins, Dailes teātra grima māksliniece Baiba Bindemane, trupas un izrāžu vadītāja Indra Laure, sufliere Anita Siliņa, kostīmu pārzine Ivonna Straume un rekvizitore Gunta Sakša. Projekta vadītāja ir Indra Rubene.

Pirmā Dailes teātra Zinību stunda “Teātris caur kases lodziņu: rituāls, forma un ekonomika” notiks 2. novembrī plkst. 18:30 Dailes teātra Kamerzālē. Tajā Ivars Bērziņš ar ekonomikas skatu uz teātri runās par pasaules pieredzi un Latvijas labākajiem piemēriem. Lekcijā, kas varētu pāraugt arī diskusijā, tiks rastas atbildes uz jautājumiem – kāpēc teātris nevar būt pelnošs, vai privāts atbalsts komercializē teātri un tā repertuāru?

Bezmaksas ielūgumus uz pirmo Dailes teātra Zinību stundu var saņemt visās “Biļešu Paradīzes” kasēs. Vietu skaits ierobežots, tāpēc viens interesents var saņemt divus ielūgumus. Lekcijas aptuvenais ilgums būs 1,5 h.

Tavs komentārs par rakstu: