• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Valdība un LIZDA vienojušās.Kompromiss. Vidū: trešā no kreisās Anita Muižniece, ceturtā - Inga Vanaga. Foto: Valsts kanceleja

Pedagogu streiks atcelts!

Valdība un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvji vienojušies par kompromisu pedagogu darba apstākļu uzlabošanai, un plānotais pedagogu streiks tiks atcelts, ziņo lsm.lv. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece pastāstīja, ka attiecībā uz vispārējās izglītības, pamata un vidējās izglītības pakāpi, tostarp speciālās izglītības iestādēs no 2023. gada janvāri palielinās “viena skolēna izmaksu”, kas nozīmē papildu līdzekļus pedagogu algu palielināšanai.

No nākamā gada septembra minēto izglītības iestāžu pedagogi pāries uz 36 stundu darba nedēļu ar proporciju: 65% laika darbam mācību stundās un 35% – ārpus tām.Atalgojuma zemākā likme būs 1080 eiro.

Tāpat panākta vienošanās, ka no 2023.gada janvāra pirmsskolas pedagogu atalgojums likme pieaugs līdz 1070 eiro, kas nozīmē 100 eiro pieaugumu salīdzinājumā ar šā gada septembri. No nākamā gada septembra pirmsskolās arī plānots mainīt slodžu balansu uz: 34+6.

Profesionālās ievirzes izglītībā paredzēs 11% finansējuma palielinājums, kas ļaušot līdzsvarot slodzes.

Izmaiņas skars arī interešu izglītības pedagogus, kuriem arī būs papildu 11% finansējuma pieaugums.

Kopumā šīm izmaiņām valsts budžetā būs jārod papildu 60,2 miljoni eiro. Būtībā tas, vai arodbiedrībai priekšvēlēšanu karstumā izdevies gūt virsroku pāt varu, būs zināms tiksi tad, kad valdība un Saeima šo naudu būs/nebūs atradušas.

Pagaidām LIZDA valdītāja Inga Vanaga optimistiski komentē, ka šīs nedēļas laikā sarunās izdevies rast “maksimālus kompromisus un, gribētos teikt, pat vairāk”. Kompromisi neesot bijuši viegli, bet tie esot būtiski. “Lielāki vai mazāki kompromisi ir pilnīgi visām pedagogu grupām, neviens nav aizmirsts, visi ir iekļauti. Visiem pedagogiem ir risinājumi jau no nākamā gada janvāra,” sacīja Vanaga.

Tavs komentārs par rakstu: