• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Peldvieta pie LielupesLai arī peldsezona sākas, vairākumam peldētāju ūdens vēl ir par aukstu. Foto: buvbaze.lv

Peldsezonai sākoties, ūdeņi visur tīri

Pirms 15. maija, kad Latvijā sākas peldsezona, visās 58 oficiālajās peldvietās, kurās Veselības inspekcija veica pārbaudes, peldūdens kvalitāte atbilst prasībām un mikrobioloģiskais piesārņojums nav konstatēts nevienā ūdens paraugā, ziņo lsm.lv.   

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Oficiālajam peldvietu sarakstam šajā sezonā pievienojusies Daugavas peldvieta “Ķīpsala” Rīgā.

Lai arī oficiālā peldsezona teju sāksies, tomēr ūdens temperatūra peldvietās patlaban ir zema, tāpēc inspekcija iesaka nogaidīt un doties peldēties, kad ūdens temperatūra būs sasniegusi vismaz +18 grādus.

Veselības inspekcijas speciālisti peldvietu ūdens kvalitāti oficiālajās peldvietās kā laboratoriski tā vizuāli pārbaudīs reizi mēnesī līdz peldsezonas beigām 15. septembrī.

Laboratorijā tiek noteikti mikrobioloģiskie rādītāji: fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas (Escherichia coli jeb E.coli) un zarnu enterokoki, savukārt vizuāli ūdens paraugu ņemšanas laikā tiek novērtēta ūdens krāsa, kā arī pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī un zilaļģu savairošanās procesam.

Ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecinās, ka ūdens neatbilst prasībām, inspekcija noteiks peldēšanās ierobežojumus – ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties, un informācija tiks izvietota konkrētās peldvietas informatīvajā stendā. Ieteikums nepeldēties būtu ievērojams jutīgām iedzīvotāju grupām: maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, kuru imūnā sistēma ir novājināta.

Tavs komentārs par rakstu: