• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pensionāru pasākums pie Okupācijas muzejaStrēlnieku laukums pensionāriem dikti patīk. Foto no: multinews.lv

Pensionāru federācija visu švunku atkal grib laist svilpē

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) sestdien, 16. septembrī Strēlnieku laukumā rīkos pensionāru sapulci, kurā vāks parakstus par nabadzības pieauguma apturēšanu vecākās paaudzes iedzīvotāju vidū un veselības aprūpes nodrošināšanu senioriem.

Kā aģentūru LETA informēja federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš (ZZS), sapulce norisināsies no plkst. 12 līdz 13:30, un uz to aicināti pensionāru organizāciju pārstāvji no 114 LPF dalīborganizācijām no novadiem un pilsētām. Tāpat sapulcē aicināti piedalīties LPF sadarbības partneru pārstāvji un valsts amatpersonas.

Pasākuma devīze – "Cilvēcīgas un godpilnas vecumdienas".

Siliņš lēš, ka sapulcē varētu piedalīties apmēram 1000 cilvēku. LPF valde lūgusi pašvaldības atbalstīt novadu un pilsētu pensionāru delegāciju piedalīšanos sapulcē, kā arī aicinājusi pensionārus informēt federācijas biroju par biedrību iespējamo dalību un dalībnieku aptuveno skaitu.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis, LPF organizētā sanāksme ar domi ir saskaņota, proti, likumā noteiktā kārtībā iesniegts pieteikums par pasākumu. Pieteikumā norādītais pasākuma mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību veco ļaužu nabadzībai, piebilda Vidauskis.

InfoTOP.lv piezīme. Nav nejauši, ka pasākumu organizē valdošās partijas – Zaļo un zemnieku savienības jeb ZZS – pārstāvis. Pensionāru dzīve šovasar ir kļuvusi krietni smagāka visai jestrās inflācijas dēļ, un cenu paaugstinājums skāris lielu daļu svarīgāko pārtikas produktu. Tāpēc skaidrs, ka "kaut kas jādara", lai LPF nesaņemtu pelnītus pārmetumus par apātiju. Taču, kā saka, "vārna vārnai acī neknābs". Tāpēc tiek rīkots pasākums, kurš jau pamatos nepretendē uz jelkādiem rezultātiem. To nosaka gan vieta (vai par pensionāru stāvokli atbildēs granītā kaltie strēlnieki?), gan ļoti vispārīgi formulētais motīvs – "nabadzības pieauguma apturēšana vecākās paaudzes iedzīvotāju vidū un veselības aprūpes nodrošināšana senioriem" –, gan laiks, kurš acīmredzami izvēlēts, lai – pasarg, Die’s! – pensionāru balsi klātienē nedzirdētu neviens koalīcijas politiķis, kas to nevēlēsies dzirdēt.  

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: