• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pēteris VasksPēteris Vasks savas 75. jubilejas noskaņās. Publicitātes foto

Pētera Vaska vijoļkoncerta «Vakara gaismā» Latvijas pirmatskaņojums Cēsīs

Vidzemes koncertzālē “Cēsis” 9. septembrī gaidāms komponista Pētera Vaska jaunā vijoļkoncerta “Vakara gaismā” Latvijas pirmatskaņojums.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Britu vijolnieka Hugo Tičati (Hugo Ticcati), kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” un diriģenta Normunda Šnē izpildījumā dzirdēsim gan jaundarbu, gan Vaska garīgo domubiedru – Arvo Pērta, Žana Sibeliusa (Jean Sibelius, 1865-1957) un Henrika Gurecka (Henryk Górecki, 1933-2010) mūziku, informē lsm.lv. 

Notikumi pasaulē un Latvijā ietekmēja arī pavasarī plānotā koncertzāles “Cēsis” festivāla “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” norisi, kurā, godinot komponistu 75. jubilejā, bija iecerēts Vaska jaundarba – vijoļkoncerta “Vakara gaismā”, pasaules pirmatskaņojums.

Jauno koncertu Pēteris Vasks rakstījis Zviedrijā mītošajam britu vijolniekam Hugo Tičati. Atsākoties koncertdzīvei Eiropā, “Vakara gaismā” Hugo Tičati pirmo reizi atskaņoja festivālā Stokholmā kopā ar paša veidoto orķestri "O/Modernt".

Piezīme. Biļete uz koncertu ir derīga tikai kopā ar “Covid-19” vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret “Covid-19” vai pārslimojis “Covid-19” pēdējo 6 mēnešu laikā. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Organizētāji lūdz uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

Tavs komentārs par rakstu: