Kristers Aparjods Phkončhanas trasē piecos kadros Kristers Aparjods Phjončhanas trasē. Datorgrafika no: theguardian.com

Phjončhana: Latvijas sportisti nepārsteidz

Phjončhanas olimpisko spēļu trešajā sacensību dienā trasēs devās Latvijas kamaniņu braucēji un biatlonisti. Sacensību rezultāti ir sensacionāli, diemžēl mūsu sportisti startēja savu iespēju robežās un patīkamus pārsteigumus saviem līdzjutējiem nesagādāja.

Par olimpisko čempionu vīriešu biatlona 10 km sprinta distancē  kļuva vācietis Arnds Peifers (Arnd Peiffer), sudrabs čehu biatlonistam Mihalam Krčmāržam (Michal Krčmář), bet bronza – itālim Dominikam Vindišam (Dominik Windisch). Pēdējo sezonu Pasaules kausā dominējošais  Martēns Furkads (Martin Fourcade, Francija) trīsreiz kļūdījās šautuvēs un palika tikai astotais, bet viņa sīvākie konkurenti – norvēģu brāļi Johanness Tingnēss Bē (Johannes Thingnes Bø) un Tarjeijs Bē (Tarjei Bø) ieņēma attiecīgi 31. (4 kļūdas šaušanā) un 13. (2 kļūdas) vietu.

Latvijas biatlonisti Andrejs Rastorgujevs un Oskars Muižnieks startēja savu spēju robežās – Rastorgujevs ar 3 kļūdām šaušanā ieņēma 24. vietu un kvalificējās iedzīšanas sacensībām, bet Muižnieks neaizvēra 2 mērķus un iedzīšanas brauciena laikā varēs atpūsties – viņam sprintā tikai 66. vieta.

Kamaniņu braukšanā viss goda pjedestāls bija viena milzu sensācija, jo uzvarēja sportisti, kas līdz šim augstākā līmeņa sacīkstēs lielus panākumus nebija guvuši. Par olimpisko čempionu četru braucienu summā kļuva austrietis Dāvids Glairšers (David Gleirscher), sudrabs amerikānim Krisam Mezdzeram (Chris Mezdzer), bronza – vācietim Johannesam Ludvigam (Johannes Ludwig). Iepriekšējo divu olimpisko spēļu čempions vācietis Fēlikss Lohs (Felix Loch), kurš bija pārliecinošs līderis pirms pēdējā brauciena, trases vidusdaļā tik rupji kļūdījās, ka kopvērtējumā atkrita uz piekto vietu.

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods palika 11. vietā, Inārs Kivlenieks noslēdza pirmo divdesmitnieku, bet Artūrs Dārznieks olimpiskās sacīkstes pabeidza 24. pozīcijā.