• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Meiteni testē ar puļķi degunā.Es tikai gribēju aiziet pie frizieres! Ilustratīvs foto: David L./Boston Globe

Pie friziera no 1. septembra – tikai ar personisko «svītru kodu»

1. septembrī beidzas iepriekš noteiktais pārejas periods friziera, manikīra, pedikīra un podologa pakalpojumu sniedzējiem – no šīs dienas visiem skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumu sniedzējiem un pakalpojumu saņēmējiem jābūt derīgam “Covid-19” vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikātam, atsaucoties uz Ekonomikas ministriju, ziņo lsm.lv.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

No 1. septembra friziera, kosmetologa, manikīra un citi labsajūtas un skaistumkopšanas pakalpojumi būs pieejami tikai ar personisko svītru kodu vai izpuļķotu nāsi.

Visu kovidpanikas laiku panikas cēlāju režīms ir turējis šo industriju bailēs un bada maizē, vienbrīd ļaujot nedaudz uzelpot – un tagad ir klāt nākamie sūrie ierobežojumi. Kamēr ļaudis šūmējas par obligāto/neobligāto potēšanu, kamēr skolnieciņi, pakļaujoties svešu onkuļu un tanšu gribai, spļauj burciņās, tikmēr Ekonomikas ministrijas mājas lapā jau kopš 20. augusta lasāms šāds paziņojums (saglabāta to rakstījušā klerka versija par latviešu valodas gramatiku):

“Lai mazinātu cilvēku pulcēšanos iekštelpās un Covid-19 izplatību sabiedrībā, ieviesti stingrāki epidemioloģiskās drošības pasākumi skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumu sniegšanai.

No 2021. gada 1. septembra frizieru, manikīru, pedikīru un podologu pakalpojumu sniedzējiem ir nepieciešams uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 faktu, vai pēdējā pusgada laikā Covid-19 pārslimošanas faktu, vai testēšanas faktu, kā arī ir jāaizpilda precizētā Skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumu sniedzēja paškontroles lapa.

Testēšanas fakta apliecināšana.

Ja pakalpojuma sniedzējam/saņēmējam nav sadarbspējīgs sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā Covid-19 pārslimošanas faktu, tad, lai apliecinātu testēšanas faktu, jāievēro sekojošais:

Pakalpojumu sniedzējam – jāvar uzrādīt sadarbspējīgu testēšanas sertifikātu, kas apliecina, ka ne agrāk kā 96 stundas pirms pakalpojuma sniegšanas persona ir veikusi Covid-19 testu:

nosakot SARS CoV-2 RNS un tas ir negatīvs, vai

SARS-CoV-2 ātrā antigēna testu, kas iekļauts Padomes rekomendācijās 2021/C 24/01, un tas ir negatīvs

pakalpojumu saņēmējam – jāvar uzrādīt sadarbspējīgu testēšanas sertifikātu, kas apliecina, ka persona:

Pēdējo 48 stundu laikā pirms pakalpojuma saņemšanas ir veikusi Covid-19 testu, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, un tas ir negatīvs, vai sešu stundu laikā pirms pakalpojuma saņemšanas ir veikusi SARS-CoV-2 antigēna testu, kas iekļauts Padomes rekomendācijās 2021/C 24/01, un tas ir negatīvs.”

Tātad jums, kas nav vīžojuši aizčāpot pēc eksperimentālās, toties bezmaksas un valdības skaļi rekomendētās potes, lai izmantotu, piemēram, friziera pakalpojumus, nāksies pirms tam apmaksāt deguna izpuļķošanu, ko mūspusē sauc par PĶR (saīsinājums no polimerāzes ķēdes reakcija) testu. Un pasarg Die’s, ka šis tests izrādīsies pozitīvs! Tādā gadījumā vismaz nākamās 10 dienas varat aizmirst ne tikai par jaunu frizūru, bet par normālu dzīvi vispār!

Vienkāršāk sakot, vēl atlikušas dažas dienas, lai visi tie, kas nolēmuši nepotēties, varētu aiziet pie friziera/manikīra/kosmetologa, jo pēc tam tas būs saistīts ar nepatīkamām un dārgām procedūrām.

Jā, par 12 gadiem jaunāki bērni varēs frizēties bez personiskā svītrukoda, taču sadarbspējīgs sertifikāts būs jāuzrāda bērnu pavadošajai personai.

Protesti? Pat ja tādi būs, gan Krišjānis Arturs Kariņš ar saviem rokaspuišiem un rokasmeitām, gan pamazām visu kovidvaru varu pārņemošais Slimību profilakses un kontroles centra šefs Jurijs Perevoščikovs tos vienkārši palaidīs pāri lepni izslietajai galvai.

Ne jūs viņus ievēlējāt, ne jums būs viņus regulēt! Jums būs organizēt savus frizēšanu nelegāli, slapstoties, mežā zem eglītes.

Tavs komentārs par rakstu: