• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Latvijas karodziņš reanimācijāJa amatpersonas bezjūtīgas, vai valsti var uzskatīt par veselu? Foto no: bnn.lv

«Piečuku» koalīcijai bieza āda, mediķi turpinās nevardarbīgu pretošanos

Būtībā jau laikam vienalga, cik cilvēku 7. oktobrī piketēja pie Saeimas: piečuku koalīcijai izrādās pietiekami bieza āda – precīzāk, tauku slānis –, lai neņemtu galvā nedz tos, kas protestē pret pašvaldību/teritoriālo reformu, nedz mediķus, kuri vienkārši prasa ievērot pašu deputātu pieņemtu un spēkā esošu likumu.

Dzintars Zaļūksnis

“Pūces reforma” ir konceptuāli apstiprināta, bet Veselības aprūpes finansēšanas likums tā arī paliek pārpratuma statusā: koalīcijas politiķi ir tik bezkaunīgi, ka nekautrējoties to tā arī dēvē – sak, nu, jūs taču saprotat, ka iepriekšējā Saeima bija sajukusi prātā, un mēs, nopietnie un pilnīgi normālie 13. Saeimas deputāti, neņemsim galvā psihu bariņa pieņemtu papīreli! Lai arī tas dīvainā kārtā izrādās kļuvis par likumu.

Vārdu sakot, kā jau bija sagaidāms, 7. oktobra akcijām reāls rezultāts ir nulle. To atzīst arī pasākuma galvenais organizētājs –  Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA), kura “turpinās protestus pret valdības prettiesiski sagatavoto valsts budžeta projektu”.

Tāpat kā līdz šim, mediķu protesti tiks plānoti un koordinēti, sadarbojoties ar Latvijas Ārstu biedrību (LĀB), Latvijas Jauno ārstu asociāciju (LJĀA), Latvijas Māsu asociāciju (LMA) un citām sabiedriskajām organizācijām.

Atbalsts protesta akcijām ir rasts arī ārvalstīs: LVSADA ir saņēmusi atbalsta vēstuli no Lietuvas veselības aprūpes darbinieku arodbiedrības prezidentes Aldonas Baublītes (Aldona Baublytė).Vēstulē pausts, ka lietuviešu kolēģi atbalsta LVSADA likumīgās prasības par nepietiekamu veselības aprūpes sistēmas finansējumu un novēl Latvijas mediķiem vienotību, apņēmību un izturību. Lietuvieši, starp citu, uzsver, ka “tiesiskums ir saistošs  arī  valsts augstākām  institūcijām“. Arī Eiropas Sabiedrisko pakalpojumu arodbiedrību federācijas ģenerālsekretārs Jans Vilems Gudriāns (Jan Willem Goudriaan) ir izteicis gatavību “palīdzēt turpmāko protestu stiprināšanā”.

Bet mūsējiem politikāņiem tā ir spička! Valdošajām partijām iztikšana ir nodrošināta, “par spīti oligarhiem” ļaujot tām uzbaroties no nodokļu siles. Kas vēl vajadzīgs Latvijas demokrātijai? Āāā-ēēē...   

LVSADA atgādina, ka Veselības aprūpes finansēšanas likums atbilstoši Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (Organization for Economic Co-operation and Development, OECD), Eiropas Komisijas un Pasaules Veselības organizācijas (The World Health Organization) ieteikumiem paredz būtisku valsts finansējuma pieaugumu veselības aprūpei, turpretim valdība plāno turpmākajos gados veselības aprūpes finansējumu samazināt. Diemžēl šīs dienas sarunas starp protesta akcijas dalībnieku pārstāvjiem un Saeimas pārstāvjiem noslēdzās bez konkrēta rezultāta, uzsver LVSADA.

Un protesta akcijas turpināsies. “Piečuku” koalīcijas taukainās bruņas gan pašlaik rādās pat neieskrambājamas. Tātad jāmaina taktika, cienījamie mediķi!

Acīmredzot Latvijas valdību, koalīciju un parlamentāriešus var pārliecināt tikai tad, ja nodara gauži viņiem PERSONĪGI.

Tavs komentārs par rakstu: