• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Latvijas nacionālās bibliotēkas interjersLatvijas Nacionālajā bibliotēkā. Foto: Jānis Dripe/LNB

Piedāvā interneta vietni un mobilo lietotni «Izdziedam100.lv»

LETA

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) 15. novembrī plkst. 12 notiks Latvijas mūzikas vēsturei veltītas mobilās lietotnes un interneta vietnes "Izdziedam100.lv" prezentācijas pasākums, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Inese Ozoliņa.

Par godu Latvijas simtgadei "Elektrum" sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju, Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālās kultūras centru, LNB, vairākiem muzikologiem, komponistiem, mūziķiem un vēsturniekiem izveidojuši projektu – interaktīvu mobilo lietotni un interneta vietni, kur tiks iekļautas Latvijas valsts aizritējušo simtgadi raksturojošās dziesmas.

Digitālās platformas atklāšanas pasākumā piedalīsies AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs, kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), LNB vadītājs Andris Vilks, komponists Juris Vaivods u.c.

Projekta tapšanā atbalstu pauduši tā vēstneši – mūziķi, aktieri un citas sabiedrībā atpazīstamas personas, piemēram, Latvijas Nacionālā teātra un Jaunā Rīgas teātra kolektīvs, Labdarības organizācija "Nāc līdzās!", kā arī maestro Raimonds Pauls, mūziķi Renārs Kaupers, Aija Andrejeva, Dons un Aminata.

Paredzēts, ka ik mēnesi projekta mobilajā lietotnē un interneta vietnē tiks publicēta 20 dziesmu izlase, ko veidojuši komponists Juris Vaivods, muzikoloģe Gunda Vaivoda, mūziķis Aigars Grāvers, Latvijas kara muzeja vēstures nodaļas vadītāja Barba Ekmane un Vēstures maģistrants arhivniecībā Kaspars Strods. Katra izlase tiks papildināta ar muzikālo pavadījumu un nošu rakstiem, kā arī nozīmīgiem dziesmu faktiem, tostarp stāstiem un fotogrāfijām.

Tavs komentārs par rakstu: