• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
K.A.Kariņš un N.PuntulisPiektdienas nakts puča atslēgas figūras - galvenā, K.A.Kariņš (no labās) un sekundārā, N.Puntulis. Foto: Valsts kanceleja/Flickr

Piektdienas nakts pučs jeb Nemeklējiet loģiku tur, kur tās nav!

Krišjāņa A.Kariņa vadītā lidojošā sile ir atmetusi pēdējās kauna paliekas un pasludinājusi, ka tās pašmērķis un eksistenciālās jēgas piepildījums ir vakcinācijas aptvere – un nav nozīmes, cik lieli cilvēku upuri gaidāmi šīs aptveres sasniegšanā. Visa valdības politika tagad koncentrēsies vienā teikumā: mēs jums sabojāsim dzīvi!   

Dzintars Zaļūksnis

Ja jūs svēti ticat, ka lidojošās siles mērķis tik tiešām ir kaut kādas infekcijas ierobežošana – lai tas būtu kovids, gripa vai caureja –, tad jums ieteicams atslēgt ne tikai pēdējās loģikas drumslas, bet arī skaidro saprātu kā tādu. Citādi jūs riskēsiet ieslīgt mūžīgā šizofrēnijā, kas traucēs pārplānot ikdienas soli un elementāri izdzīvot.

Jo, draugi, nu vairs nebūs nekādi joki! – K.A.Kariņa varza, notērējusi visus aizņemtos un sev pašpiešķirtos miljardus un konstatējusi, ka pat par 666 tūkstošiem gabalā pirkto kovidgultu nepietiek, ir sākusi trakot. Acīmredzot, cerībā, ka “Europa palīdzēs” un iedos vēl vismaz dažus simtus miljonu eiro, ko sadalīt. Lai pierādītu, ka vajag, nepietiek ar cipariņu cirku – tas ir uztaisīts, cik labu vien var uztaisīt. Lidojošajai silei un tās ārvalstu partneriem vajag, lai cilvēki reāli kristu no kājām – pēc tam jau varēs ierakstīt, ka no kovida nevis no bada.

Tātad kas ir noticis, kāpēc to var uzskatīt par piektdienas nakts puču?   

Krīzes vadības padome (KVP) naktī uz 8. oktobri ir pieņēmusi lēmumu valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas šoreiz cita starpā nozīmē arī – būtiski samazinot pret “Covid-19” nepotētajiem cilvēkiem sniedzamo pakalpojumu apjomu. Lai neiedomātos, ka no vispārējās vakcinācijas varēs izsprukt tā vienkārši, K.A.Kariņš brīdina: pastiprināta tiks arī drošības pasākumu kontrole.

Vai tos saukt par drošības pasākumiem, vai par represijām – tas ir gaumes jautājums. Taču mūsu Duče ir izmisis: Latvija esot nonākusi ļoti smagā situācijā, esot pārāk daudz nevakcinētu cilvēku. Un, protams, tieši nevakcinēti šmuļi brīvi vazājas pa dažādiem publiskiem pasākumiem un inficē, inficē, inficē... Tāda ir oficiālā versija. Kā jau rakstīju, nemeklējiet loģiku tur, kur tās nav!  

Bet lidojošās siles eksistences mērķis beidzot ir formulēts atklāti un bez ilūzijām – par to ir parūpējies pats K.A.Kariņš: "Valstī pusotru gadu esam cīnījušies ar “Covid-19”, bet šī cīņa nebūs galā, kamēr vakcinācijas aptvere riska grupās nesasniegs 90%, bet sabiedrībā kopumā tā nebūs virs 75%. Vēl ir gana tāls ceļš ejams.”

Vārdu sakot, pučisti, kas sevi ir nodēvējuši par Krīzes vadības padomi, vienojās, ka visā publiskajā sektorā – nevis tikai mediķiem, pedagogiem un sociālajiem darbiniekiem – tiks noteikts pienākums obligāti vakcinēties pret “Covid-19. Ministrijas strādājot pie vadlīnijām, kā saistībā ar darbinieku vakcinēšanos rīkoties darba devējiem privātajā sektorā.

Un, protams, tiks ieviesta reāla segregācija.

Nesertificētiem (t.i., nevakcinētiem) cilvēkiem turpmāk būs atļauta iepirkšanās tikai pirmās nepieciešamības veikalos, tādējādi liedzot iespēju apmeklēt, piemēram, lielveikalus. Bet tā ir mazākā no problēmām – precizāk, tā vispār ir “Rimi”, “Maxima”, “Lidl” un citu tirgotāju problēma, jo tādu, kas jau tagad pārplāno savu ikdienas loģistiku tos apejot, ir pietiekami daudz, un nākotnē tas kļūs vienkārši par izdzīvošanas jautājumu.

Lielākā problēma ir tā, ka ilgtermiņā šie ierobežojumi reāli atvieglos infekcijas izplatību – nevakcinēti cilvēki drūzmēsies mazos veikaliņos un, ja tur iemaldīsies kāds sertificēts un SARS-CoV-2 vīrusus apkārt pašpārliecināti mētājošs indivīds... Vainīgi, protams, būs nepotētie!  

Faktiski atzīstot, ka vakcinācija tomēr nav tā, kas reāli glābj situāciju, ja runājam par medicīniskiem mērķiem, pučisti ir noteikuši, ka sertificētajiem cilvēkiem būs pieejamas “arī citas tirdzniecības vietas”, kur tiks jānodrošināta apmeklētāju kontrole. Taču gan veikalos, gan tirgos apmeklētājiem un personālam būs pareizi jālieto sejas maskas.

Interesanti, ka plānots saīsināt veikalu darba laiku – vēl viens apliecinājums tam, ka kovidprofilakse ir pat ne sekundāra rūpe, bet vispār ārpus lidojošās siles redzesloka. Vakcinējieties, vakcinējieties un vēlreiz vakcinējieties!

Nākamais solis: klātienē drīkstēšot strādāt tikai sertificēti pilsoņi. Zemcilvēki, ja tas iespējams, varēšot šiverēt attālināti. Un atkal – nevaicājiet, kā varēs noteikt, vai sertificētais neizplata infekciju: tam nav nozīmes, jo savu pienākumu (potēšanos) pret lidojošo sili viņš ir veicis!

Cepuri nost, mūsu vadonis K.A.Kariņš, zilās ačeles blisinādams, brīdina, ka visi pīrāgi ir apēsti, tāpēc pilnā sparā darbosies tikai pātagas. Tāpēc nekāda pārliecināšana vairs nenotiks – nolemts ierobežot arī vakcinētas personas: piemēram, pasākumos zaļajā jeb drošajā zonā tiks noteiktas papildu “epidemioloģiskās drošības” prasības, proti, jāvalkā maskas, jāievēro distance, tāpat paredzēts ieviest arī konkrētus dalībnieku ierobežojumus noteiktos pasākumos.

Vārdu sakot, publiskos pasākumos, kā līdz šim, paredzēts ļaut piedalīties tikai sertificētajiem cilvēkiem, tomēr arī tajos tiks pastiprināti “epidemioloģiskās drošības” noteikumi – maskas, 2 metri, ziepes... Vai es pareizi sapratu, Herr Naur Puntul?

Visbeidzot, viens būtisks jautājums: kad tas viss tiek ieviests? Pučistiem uz rīta pusi acīmredzot taukie plaksti sāka lipt ciet, tāpēc viņi steigšus nolēma, ka pučs atstājams pusratā un par to vēl lems Ministru kabinets.

Paldies, siles rukši, ka dodat laiku pārplānot barības ķēdīti un izfunktierēt citas izklaides! Lai mums visiem laba diena!

Tavs komentārs par rakstu: