• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Glāzē tiek liets piens no pudelesPiens un piena produkti vajadzīgi vienmēr, un svarīgi ir gan ražotāji, gan patērētāji. Foto: daugavadk.lv

Piena produktu cenas dodas augšup. Un tas ir tikai sākums…

Piena un tā produktu cenas sākušas kāpt, un cenu augšupejai bijis jāsākas jau pirms kāda laika, atsaucoties uz Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības vadītāju Jāni Šolku, ziņo Latvijas sabiedrisko mediju krievu redakcija.

Roberts Ozols, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu informāciju   

Šolks iesaka negaidīt, ka jau rīt cenu kāpums beigsies. Lai gan agri vai vēlu cenu kāpumu jānomaina kritumam. “Viss izskatās ne tik slikti, kā varētu likties. Pārtikas produkti ir vajadzīgi nepārtraukti, tāpēc nevarētu teikt, ka krīze ir ļoti ietekmējusi mūsu ražošanas apjomus. Toties ir citas ar pandēmiju saistītas problēmas, no kurām mēs nevaram izvairīties. Ir mainījusies arī vietējā tirgū pārdodamās produkcijas struktūra. Vienubrīd, sevišķi pandēmijas sākumā, bija vērojama lejupslīde eksporta tirgos, tomēr pēc pāris mēnešiem eksports atjaunojās, un to parāda skaitļi, kas raksturo 2020. gadu,” stāvokli nozarē raksturo Šolks.

Runājot par piena produktu cenu celšanos vietējā tirgū, Šolks apgalvo, ka “tā sākusies samērā vēlu”. “Ja skatīties no biznesa pozīcijām, tam bija jānotiek pirms astoņiem deviņiem mēnešiem. Bet reāli cenu kāpums sākās tikai pirms pāris mēnešiem. Un kādu laiku tas turpināsies. Mēs ilgi centāmies noturēt cenas, mēs visi cietām zaudējumus, tāpēc ka pārdevām produktus par cenām, kas bija zemākas nekā tām objektīvi jābūt. Tomēr agrāk vai vēlāk tam ir jāizlīdzinās, un šis process nupat ir sācies,” skaidro Šolks.

Uz jautājumu, vai cenu celšanās būs ilga, Šolks atbild: “Bez šaubām, tas ir tikai sākums. Pašlaik ir skaidrs, ka cenu kāpums vēl kādu laiku turpināsies. Nevienam uzņēmējam izturības rezerve nav bezgalīga. Tāpēc to kaut kādā veidā nākas atjaunot. (..) Nākotnē, protams, gaidāma stabilizēšanās, tomēr es neesmu gatavs pateikt, kad tā notiks. Visdrīzāk, cenas kāps, pēc tam sekos stabilizēšanās, bet tad – zināms kritums.”

Lsm.lv rezumē, ka runa nav tikai par pienu – visdrīzāk, visai ātri kāps arī citu pārtikas produktu cenas. Tam ir gan objektīvi, gan subjektīvi iemesli. Ražotājiem cenu kāpums ļaus izdzīvot. Cerams, ka tas nepiebeigs arī ierindas patērētāju. 

Tavs komentārs par rakstu: