• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Solvita ZvidriņaSlovita Zvidriņa aktīvi neiepatikās tieslietu ministram. Foto: Latvijas TV

Piepalīdzot «trauksmes cēlājiem», Bordāns «piebeidz» Zvidriņu kā VZD vadītāju

Valdība ir atbalstījusi Tieslietu ministrijas (TM) sagatavoto rīkojuma projektu, ar kuru atstādinātajai Valsts zemes dienesta (VZD) ģenerāldirektorei Solvitai Zvidriņai piemērojams disciplinārsods – atbrīvošana no amata.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Ministrijas izplatītajā paziņojumā presei tieslietu ministrs Jānis Bordāns iz jaunās konservatīvās partijas apgalvo, ka Zvidriņa “nav īstenojusi labu pārvaldību VZD vadīšanā un tam doto uzdevumu izpildes nodrošināšanā”.

Disciplinārlietas izmeklēšanas laikā, raksta Bordāns, esot konstatēti “daudzi pārkāpumi, to skaitā iestādes reorganizācija un strukturālās izmaiņas bez saprotama pamatojuma, piemēram, VZD reģionālās nodaļas likvidēšana bez atbilstoša izvērtējuma, kā arī Informācijas tehnoloģiju struktūrvienības praktiski likvidēšana un funkciju nodošana citiem pakalpojuma sniedzējiem, kas varēja ļoti negatīvi ietekmēt informācijas tehnoloģiju sistēmu pilnvērtīgu funkcionēšanu”.Esotkonstatētas arī problēmas finanšu pārvaldībā un personāla novērtēšanā. Zvidriņa ilgstoši neesot nodrošinājusi pilnvērtīgas informācijas sniegšanu ministram un ministrijas amatpersonām.

Bordāns uzskata, ka “minētie pārkāpumi būtiski apdraudēja VZD normatīvajos aktos noteikto funkciju īstenošanas nepārtrauktību un iestādei uzticēto valdības uzdevumu izpildi” un tāpēc “ir pietiekams pamats Zvidriņai piemērot disciplinārsodu – atbrīvošanu no amata”.

Pēc disciplinārlietas ierosināšanas 2019. gada 23. decembrī par VZD ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju tika iecelta Ineta Baldiņa.

Tolaik Bordāns stāstīja, ka lēmumu par VZD ģenerāldirektores atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas pieņēmis, pamatojoties ne tikai uz TM konstatētajiem pārkāpumiem, bet arī vairāku VZD darbinieku iesniegumu “atbilstoši trauksmes celšanas kārtībai”.

Tavs komentārs par rakstu: