• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Benzīntanks ASVCena par galonu degvielas ASV benzīntankā pirms Baidena paziņojuma. Foto: Gene J. Puskar/Associated Press

Pietiek ar vienu Baidena solījumu, lai samazinātos naftas cenas

ASV prezidents Džo Baidens (Joseph Biden) 21. jūnijā paziņoja, ka aicinās Savienoto Valstu Kongresu (U.S. Congress) uz laiku apturēt federālā nodoļa iekasēšanu benzīnam – šobrīd tas ir 18,4 centi par galonu (1 galons – apmēram 3.7854 litri).

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Tādā veidā Baidens cer stimulēt transportlīdzekļu degvielas cenu samazināšanu, ziņo “Reuters.

Patiesībā Baidens ir tikai paziņojis, ka izskata jautājumu, vai vajadzētu aicināt uz pauzi nodokļa iekasēšanā, jo savienotās valstis ar visiem līdzekļiem cenšas iegrožot augošās degvielas cenas un inflāciju. Ideja par nodokļu brīvdienām benzīnam un dīzeļdegvielai jau agrāk ir apspriesta Kongresā un sastapusies ar asu pretestību, tostarp no baidena partijas biedru – demokrātu puses.    

Pasaules plašsaziņas līdzekļi jau ir ziņojuši, ka ASV varētu ieviest maznodrošinātajiem pilsoņiem paredzētu degvielas subsidēšanas sistēmu, piemēram, izsniedzot viņiem degvielas kartes. Tomēr šīs idejas oponenti uzskata, ka tas provocēs inflācijas palielināšanos.

Lai nu kā, ar vienu pašu Baidena solījumu parunāt ar Kongresu ir pieticis, lai jau 22. jūnijā naftas barela cena samazinātos vairāk nekā par 4 centiem, ziņo tas pats “Reuters”.

Tavs komentārs par rakstu: