• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pašgatavotas Dižonas sinepesDižonas sinepes iespējams pagatavot arī mājas apstākļos. Foto: gotovite.ru

Pilngraudu sinepes samazina «kaitīgā» holesterīna līmeni

Pilngraudu sinepes (piemēram, Dižonas/Moutarde de Dijon) spēj samazināt “kaitīgā” holesterīna līmeni asinīs, noskaidrojusi Dr. Ruta Fērčailda (Ruth Fairchild) no Kārdifas Metropoles universitātes (Cardiff Metropolitan University, Lielbritānija). Pētījuma rezultāti publicēti augstskolas interneta vietnē.    

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Dr. Fērčaildas un viņas kolēģu darbā tika pētīts efekts, kādu izraisa vienas pilngraudi sinepju tējkarotes lietošana pārtikā katru dienu 12 nedēļu garumā. Pētījuma rezultāti uzrādīja, ka 36 no 42 dalībniekiem jeb 86% gadījumu holesterīna saturs asinīs pēc šīm 12 nedēļām izrādījās būtiski zemāks nekā pirms eksperimenta.

Pērījumā piedalījās brīvprātīgie vecumā no 40 līdz 70 gadiem. Visiem šiem civēkiem bija liekais svars vai vērojama aptaukošanās. Pētījuma dalībnieki ik vakaru pirms gulētiešanas apēda tējkaroti sinepju, uzsmērējot to uz krekera vai tīrā veidā. Visi lietoja viena un tā paša zīmola un nemainīga sastāva produktu.

Dr. Fērčailda precizē, ka dažiem no eksperimenta dalībniekiem holesterīna līmenis asinīs samazinājies par 10%, nokrītot līdz drošam augšējam līmenim. Tāds rezultāts, norāda Fērčailda, pielīdzināms ilgstošai zemu kaloriju diētai.

Turklāt noskaidrojies, ka pilngraudu sinepes palīdz normalizēt arī glikozes līmeni asinīs. Pētījuma autore uzsver, ka šāds uzturs ir ieteicams cilvēkiem, kam ir nosliece uz diabētu.

Tavs komentārs par rakstu: