• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Elektroenerģijas skaitītājs un roka, kas rēķinaVai tiešām būs jāveic pārrēkins savā labā? Foto no: gorod.lv

Pilnīgi neticami! – no jaunā gada elektrības rēķini mājsaimniecībām mazliet samazināsies

Uzreiz gan norādīsim: tas nav tāpēc, ka kāds no piečuku koalīcijas – piemēram, Arvils Ašeradens vai Ralfs Nemiro – ir sajutis kaunu un beidzot pakustinājis mazo pirkstiņu, lai saviem korešiem samazinātu obligātās iepirkuma komponentes (OIK) nodrošināto virspeļņu.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv   

Ko nu par to! – dižais latvju ofšoru tautietis Krišjānis Arturs Kariņš vēl nupat sabiedrību baidīja ar kaut kam par kaut ko maksājamu miljardu eiro, ja OIK tiktu atcelts ātri un bez žēlastības. Un, ja kaut ko tādu gvelž pats K.A.Kariņš, varat būt droši: nevienam nenāk ne prātā OIK aiztikt!

Nē, par elektrības rēķinu samazināšanos – ticiet vai nē – mēs varēsim pateikties vienai no trejgalvu pūķa galvām, kādās savulaik, liberalizējot elektroenerģijas tīklu, tika sadalīta VAS “Latvenergo”.

Proti, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) valdes priekšsēdētājs Rolands Irklis 27. novembrī paziņoja, ka SPRK ir apstiprinājusi 10 oktobrī iesniegto "Sadales tīklu" elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifus projektu. Tas nozīmē, ka no 2020. gada 1. janvāra AS “Sadales tīkls” elektrības rēķinos visām mājsaimniecībām sadales tarifa mainīgā daļa samazināsies par 7-20% – atkarībā no lietotāja pieslēguma veida. 7% nav nekas dižs, bet 20% jau ir visai prāvs ietaupījums, pat ja ņemam vērā, ka runa ir nevis par visu rēķinu, bet tikai par tā mainīgo daļu (t.i., apmēram trešdaļu rēķina kopsummas). Kas cik ietaupīs realitātē – vērosim. Un analizēsim, vai lielākie ieguvēji ir tie, kas izvēlējušies izlīdzināto vai lēkājošo jeb biržas tarifu.

Visādā ziņā “Sadales tīkls” apgalvo, ka klienti ietaupīšot vidēji 5,5%. Uzņēmums informē, ka lielākie ieguvēji no tarifu mainīgās komponentes samazinājuma būšot tie elektroenerģijas patērētāji, kuri elektrotīkla pieslēguma jaudu izmanto efektīvi, piemēram, mājsaimniecībai ar vienas fāzes elektrotīkla pieslēgumu un elektroenerģijas patēriņu 100 kilovatstundas (kWh) mēnesī elektrības rēķinā maksa par elektroenerģijas sadalīšanu samazināšoties par 6,1%, savukārt, ja mājsaimniecībai, kura apkurē izmanto siltumsūkni, ir trīs fāžu un 25A elektrības pieslēgums un elektroenerģijas patēriņš mēnesī ir 1000 kWh, rēķins samazināšoties par 9%.

Kā tas atsauksies uz katru konkrētu mājsaimniecību, redzēsim februārī, kad saņemsim rēķinus par janvārī patērēto elektroenerģiju.

Tavs komentārs par rakstu: