• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Digitāla vakcinēšanaDigitālai problēmai vajadzīgs digitāls risinājums. Foto no: medicaleconomics.com

Pilsoņu digitālai sakārtošanai «kovidvakcinācijas rindā» nodokļu maksātāji tērēs miljonu eiro

Nekādas [nodokļu] naudas mūsu labiešiem nav žēl planētas glābšanas vārdā! Pasaules vēsturē bīstamākā infekcija ir jāuzvar, lai tur vai kas! Acīmredzot tāda bijusi mūsu supervaronīgās valdības domu gaita, nolemjot, ka par IT risinājumu “Covid-19” vakcinācijas vadīšanai nav žēl atdot 898 620 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Risinājuma izstrādāšana bez iepirkuma procedūras uzticēta jau pārbaudītiem partneriem: to veiks SIA “ZZ Dats”, kura pēc valdības pasūtījuma jau ir izstrādājusi vietni “www.manavakcina.lv”. Loģiski: kāpēc gan mainīt partneri, ja abas puses ir visnotaļ apmierinātas?

Veselības ministrijas (VM) pārstāve Sintija Gulbe precizē, ka vakcinācijas digitalizēšanas līgums noslēgts starp – no vienas puses – pasūtītājiem, VM,  Nacionālo veselības dienestu un Slimību profilakses un kontroles centru un – no otras puses – izpildītājiem, SIA “ZZ Dats”, kura kā apakšuzņēmējus piesaistīs  SIA “Kleintech Services”, SIA “Mobilly”, SIA “Blue Bridge Technologies”, SIA “Meditec”, SIA “Rixcat” un SIA “Datamed”.

Noslēgtais līgums paredz ka darījuma summa visā tā darbības termiņā nepārsniegs 898 620, neieskaitot PVN. Nav grūti aprēķināt, ka kopā ar PVN risinājums izmaksās mazliet vairāk par 1 miljonu 87 tūkstošiem eiro.  

Līguma termiņš ir divi gadi, un tajā paredzēta arī sistēmas apkalpošana gada garumā. Sistēmas pamatm jābūt izstrādātam pēc astoņām nedēļām.

Iepirkuma procedūru valdība nolēma nerīkot pasūtījuma steidzamības un svarīguma dēļ: vajagot “paātrināt vakcinācijas procesu”.

Valdības dotā atļauja paredz, ka sistēmas izstrādes darba grupa pati veido sistēmas prasības un kritērijus tā, lai maksimāli efektīvi nodrošinātu iedzīvotāju pieteikšanās rindu salikšanu kopā ar Latvijā pieejamajām vakcīnām un nodrošinātu iedzīvotāju informēšanu par vietu un laiku, kur tam jāierodas uz savas vakcīnas saņemšanu.

Iecerēts, ka IT risinājums vakcinācijas procesa pārvaldībai ietvers agrīno pieteikšanos vakcinācijai, iepriekšējo vakcinējamo sarakstu, vakcinācijas kabinetu kapacitātes un darba laiku pārvaldību, vienoto rindu veidošanu, saziņu ar vakcinējamiem, vakcīnu piegādes plānošanu, loģistikas organizāciju un krājumu vadību.

Visbeidzot, īpaši nozīmīgs ir šā miljona tērēšanas mērķis – paredzēts, ka pasūtītais risinājums “ievērojami atvieglos SPKC darbu”. Tā tas ir, kurš iebildīs: digitālai problēmai vitāli nepieciešams digitāls risinājums!

Tavs komentārs par rakstu: