• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Aivars Lembergs tiesas zalē.Aivars Lembergs tiesas zalē. Foto no: labdien.lv

Pirmās instances tiesa Lembergam piespriež piecus gadus un mantas konfiskāciju

Pēc 12 gadus ilgušas izskatīšanas beidzot nonākusi līdz spriedumam un daļā apsūdzību Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu attaisnojusi, Rīgas apgabaltiesa viņam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro soda naudu.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Tā kā tiesa lēma līdz šim spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt, pēc sprieduma pilnā teksta nolasīšanas Lembergu apcietināja tiesas zālē, negaidot sprieduma stāšanos spēkā.

Iesaistījām pusēm apgabaltiesas spriedumu iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā turpat apgabaltiesā. Tālākā nākotnē par apelācijas instances nolēmumu vēl būs iespējams iesniegt kasācijas sūdzību vai protestu Augstākajā tiesā.

Prokurori tiesas debatēs lūdza Aivaram Lembergam piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā.

Lemberga dēlam Anrijam tiesa piesprieda divus gadus un vienu mēnesi cietumā un mantas konfiskāciju.

Savukārt kādreizējam Lemberga biznesa partnerim Ansim Sormulim tiesa piesprieda divu gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju. Cietumsodā tiesa nolēma ieskaitīt viņa aptuveni mēnesi ilgo atrašanos apcietinājumā 2007. gadā.

Anrijam Lembergam un Sormulim iepriekš noteiktos ar brīvības atņemšanu nesaistītos drošības līdzekļus atcels, tikai stājoties spēkā spriedumam. Tas nozīmē, ka viņus tiesas zālē neapcietināja.

Tavs komentārs par rakstu: