• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
LNB ēkas "spices" būvniecībaMāc nelabas aizdomas, ka KM nevēlas maksāt par mistiski parādījušos Gaismas pils "spici", kas nebija paredzēta sākotnējā projektā. Foto no: biblioteka.lv

Pirmās instances tiesa spriež, ka valsts parādā «Gaismas pils» būvniekiem 9,3 miljonus

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa daļēji apmierinājusi Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvnieku – pilnsabiedrības “Nacionālo būvkompāniju apvienība” – prasību un spriedusi, ka no Kultūras ministrijas (KM) par labu būvniekiem piedzenami 9 272 319 eiro, kā arī tiesāšanas izdevumus 60 083 eiro.

InfoTOP.lv, izmantojot LETA materiālus

Tiesā skaidroja, ka būvnieku prasība apmierināta daļēji, proti, prasība apmierināta daļā par parāda piedziņu, taču noraidīta daļās par līgumsoda, kavējuma procentu un procentu par laikā nesamaksāto procentu piedziņu.

Kultūras ministrija ir paziņojusi, ka spriedumu pārsūdzēs Rīgas apgabaltiesā. KM valsts sekretāre Dace Vilsone uzskatot, ka šis tiesas spriedums “nekad un ne pie kādiem apstākļiem nestāsies spēkā”. Tas ir visai dīvains vērtējums, ņemot vērā, ka tiesu vara vismaz teorētiski ir neatkarīga no valsts pārvaldes.

Jebkurā gadījumā tas, ka “KM pozīcija nav mainījusies, tā turpinās pastāvēt uz to, ka būvnieka tiesā iesniegtā prasība par vairāk nekā 12 miljonu eiro piedziņu ir nepamatota un nav taisnīga” šobrīd ir apgalvojums, kas izrādījies pārāk “šķidrs” pirmās instances tioesā un vēl būs jāpierāda apelācijas instancē.

KM ieskatā, valsts esot pilnībā izpildījusi līgumu, tostarp pilnībā norēķinājusies par LNB ēkas būvniecību, 8 gadu laikā būvniekam samaksājot 195,6 miljonus eiro. Tiesa gan uzskata, ka šis apgalvojums nav pamatots.

Lai nu kā, skaidrs, ka galu galā parādu būvniekiem būs spiesti segt nodokļu maksātāji nevis KM klerki.  

Tavs komentārs par rakstu: