Dāvis BertānsDāvis bertāns šajā spēlē bija pārāks par citiem Latvijas basketbolistiem. Foto: NBA.com

Pirmo reizi vēsturē NBA spēlē laukumā trīs Latvijas basketbolisti

Nacionālās basketbola asociācijas (National Basketball Association, NBA) spēlē Dāvis Bertāns naktī uz 8. februāri (pēc Latvijas laika) bija rezultatīvāks par pārējiem diviem Latvijas basketbolistiem – savu komandas biedru Andžeju Pasečņiku un pretinieku, Dalasas „Mavericks” uzbrucēju Kristapu Porziņģi –, palīdzot Vašingtonas „Wizards” komandai izcīnīt uzvaru.

„Wizards” savā laukumā saspringtā cīņā ar rezultātu 119-118 pārspēja „Mavericks”, bet mājinieku treneris šovu nodrošināja, pēdējās sekundēs laižot laukumā arī Pasečņiku un tadejādi ļaujot tapt vēsturē pirmajai NBA spēlei, kurā laukumā izgājuši trīs latvieši.

Bertāns laukumā pavadīja 31 minūti un guva 20 punktus (1p. 3/4, 2p. 1/3, 3p. 5/9), izcīnot 8 atlēkušās bumbas, veicot 3 rezultatīvas piespēles un saņemot 4 piezīmes. „Wizards” komanda, laukumā atrodoties Bertānam, guva par 13 punktiem vairāk nekā pretinieki. Tas bija labākais +/- rādītājs mājinieku komandā.

„Mavericks” rindās Porziņģis nospēlēja 21 minūti un guva 11 punktus (1p. 3/4, 2p. 1/3, 3p. 2/6), izcīnot 9 atlēkušās bumbas, veicot 2 rezultatīvas piespēles, pārtverot 2 bumbas, bloķējot vienu metienu, pieļaujot 3 kļūdas un saņemot 5 piezīmes, kuru dēļ Porziņģim spēle bija tik īsa.

„Wizards” ar 18 uzvarām 50 spēlēs atrodas 9. pozīcijā NBA Austrumu konferences turnīra tabulā, bet „Mavericks” ar 31 uzvaru un 21 zaudējumu ieņem 7. vietu Rietumu konferencē.