• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Erdogana un Smeagola salīdzinājumsErdogans un Smeagols. Kolāža no twitter

Pīters Džeksons: Erdogans ir nevis Gollums, bet gan Smeagols

Vācijas laikraksts “Der Spiegel” raksta: balstoties uz Džona Tolkīna (John Tolkien) romāniem uzņemtās kinotriloģijas “Gredzenu pavēlnieks” (The Lord of the Rings) režisorsPīters Džeksons (Peter Jackson) publiski aizstāv turku ārstu Bilginu Čifči (Bilgin Çiftçi), kuru Turcijas varas iestādes apsūdz valsts prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana (Recep Tayyip Erdoğan) goda un cieņas aizskaršanā.

Čifči savā twitter kontā ir ievietojis vairākas kolāžas, kurās blakus ar vienādām sejas izteiksmēm izvietoti prezidents Erdogans un “Gredzenu pavēlnieka” personāžs Gollums. Prokuratūra uzstāj, ka Čifči ir norādījis uz Erdogana līdzību negatīvam personāžam un tas esot apvainojums. Tomēr tiesa ir atzinusi, ka tā neko nezina par Gollumu un nevar vērtēt tā “morālo seju”, tāpēc lietu ir nosūtījusi kino ekspertiem. Tiesas prāva varētu turpināties nākamā gada februārī.  

Džeksons savā paziņojumā skaidro, ka personāžs, kas kolāžās attēlots blakus Erdoganam, nav Gollums: šajos kadros ir attēlots Smeagols – Golluma personības pozitīvā puse – un šāds salīdzinājums nav uzskatāms par aizvainojošu. Džeksons norāda, ka Smeagols ir visai jautrs un mīlīgs personāžs, kurš nedusmojas, nemelo un necenšas manipulēt ar citiem. “Visas negatīvās īpašības ir raksturīgas tikai Gollumam, kuru nedrīkst sajaukt ar Smeagolu,” uzsver režisors.      

Tavs komentārs par rakstu: