• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Plastmasas daļiņas plaušās"Sargājot" mūs no kovida, pasaules varenie ir sabojājuši mūsu plaušas. Ekrānšāviņš: Youtube

Plastmasa maskās un plaušās

No šāgada joku dienas 1. aprīļa pandēmijas karaļi atļāvuši Latvijas teritorijā – izņemot sabiedrisko transportu un medicīniskās iestādes – nelietot maskas. Protams, sabiedrība mums ir ļoti multikolorīta – tajā netrūkst jokdaru, kuri maskas nēsāja arī 1. aprīlī. Un ir īsti jokupēteri, kuri turpina to darīt joprojām. Bez šaubām, tas nav aizliegts.

Andris Petrovs, kosmoeniopsihologs, literāts, brīvžurnālists, īpaši InfoTOP.lv

Par masku bezjēdzīgumu un kaitīgumu atrodami neskaitāmi materiāli gan rakstiskā, gan audio, gan video formātā. Argumentu daudzums ar zinātniskiem pamatojumiem par masku kaitīgumu būtu apkopojams daudzu sējumu apjomā. Par spīti tam vietējie pandēmijas karaļi pāris gadus darbojas pēc principa – ko nenosmacēsim ar maskām, to nopotēsim ar injekcijām.

Absurds ir jau pats masku pamats – sargāt cilvēka elpošanas sistēmu, radot tās funkcionēšanas traucējumus. Taču vietējo pandēmijas karaļu stabules skaņām klausošie medicīnas darbinieki (nesauksim viņus par ārstiem, jo sen jau medicīnai ar ārstniecību maz kopīgā) un pandēmijas karaļu sponsorēto masu [dez]informācijas līdzekļu pārstāvji divus gadus klārēja cik labas ir maskas, kā tās pasargā gan slimos, gan veselos. Turpretim Latvijas valdībai nevēlamie ārsti savu iespēju robežās par masku kaitīgumu – īpaši, ja tās tiek izmantotas vairākas stundas dienā,– izteikušies ne reizi vien.

Šoreiz pievērsīšos nesen Lielbritānijā veiktiem pētijumiem, kas pierādījuši, ka plastmasa, kas ir viens no masku materiāliem, atrasts pacientu plaušās. Mikroplastika šķiedras ir atrastas dziļi plaušu apakšējā daļā gandrīz katram cilvēkam, kas piedalījās nesen Lielbritānijā veiktajā pētījumā.

Pētījumā konstatēts, ka plastmasas mikrodaļas, kas ir pretkovida masku sastāva, atrastas arī 11 no 13 pacientiem, kuriem bija nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās plaušu audos. Visbiežāk pacientu plaušās atrastas tādas vielas kā polipropilēns un polietilēntereftalāts. Vairāki plastikāta diegi, kas izņemti no operēto pacientu plaušu audu paraugiem, izrādījās pat divus milimetrus gari.

Plastmasas putekļi un mikroskopiskas daļiņas nāk no tieši tām pašām plastmasām, kas tiek izmantotas medicīnisko masku ražosanā.

Uzziņai: Polietilēntereftalāts (PET) ir visizplatītākie poliesteru saimes termoplastiskie polimēru sveķi, un to izmanto apģērbu šķiedrās, šķidrumu un pārtikas tvertnēs un ražošanas vajadzībām termoformēšanā, kā arī kombinācijā ar stikla šķiedru un inženiertehniskajiem sveķiem. 2016. gadā PET produkcija sasniedza 56 miljoni tonnu.

Maskas, kuru sastāvā ir šīs plastmasas, visā pasaulē pašlaik nēsā simtiem miljonu cilvēku. Korupcijas pārņemtajā Latvijā masku nēsāšanu pandēmijas karaļi uzspieda jo īpaši, pat aizliedzot izmantot daudz nekaitīgākās audekla maskas. Tāpēc nebrīnieties, ja jums vai jūsu tuviniekiem, kuri maskas nēsājuši vairākas stundas dienā, ir parādījušās, vai parādīsies ar elpošanu saistītas veselības problēmas.

Lai Gaisma un Mīlestība ar mums!

Tavs komentārs par rakstu: