• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jēkabpils pamazām applūst.Jēkabpils pamazām applūst. Foto: lsm.lv

Plūdi posta Jēkabpils dambi

Jēkabpils mērs Raivis Ragainis informē, ka Jēkabpilī lēni sācis brukt pilsētu aizsargājošais dambis, taču to operatīvi labo un evakuē iedzīvotājus.

 InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Daugavā pie Jēkabpils 13. janvārī ūdens līmenis sasniedza 8,52 metrus virs nulles līmeņa un turpināja paaugstināties. Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija liecina, ka augstāks ūdenslīmenis šajā upes posmā novērots vien 1981. gada plūdos, kad tas sasniedza 8,97 metrus virs novērojumu stacijas nulles līmeņa.

Tuvākajās dienās nav sagaidāma situācijas ātra uzlabošanās. Pat ja atkusnī Daugavas ūdeņi cauri ledus sastrēgumam izlauzīs ceļu uz Pļaviņu ūdens krātuvi, atgriežoties salam, atsāksies vižņu blīvēšanās un no jauna sagaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests norāda, ka Jēkabpilī Pļaviņu ielas un Klostera-Brīvības-Celtnieku ielas mikrorajona iedzīvotājiem steidzami jāevakuējas. Pašvaldība atkārtoti ziņo, ka pa dambi pastaigāties šobrīd ir bīstami. Sociālajos tīklos publicētajos foto un video redzams, ka pilsētas dambis atsevišķās vietās lēni sācis brukt un to mēģina labot.

Tiem iedzīvotājiem, kuri atrodas plūdu apdraudētajās teritorijās un kuriem ir nepieciešama evakuācija, tiek nodrošināti evakuācijas autobusi, pašvaldība visos saziņas tīklos izplata informāciju par evakuāciju un glābšanas dienestu tālruņa numurus.

Saistībā ar straujo ūdens līmeņa paaugstināšanos Jēkabpilī pārtrauktas mācības Jēkabpils pilsētas un novada skolās un interešu izglītības iestādēs, kuras atrodas plūdu apdraudētajās teritorijās – Jēkabpils Valsts ģimnāzijā, Jēkabpils 2. vidusskolas filiālēs, kas atrodas Rīgas ielā 200a, Rīgas ielā 192, Jēkabpils Mākslas un mūzikas skolā, Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā un Ābeļu pamatskolā.Rīgas ielas posmā no Krasta ielas līdz Kuģu ielai ierobežots maksimālais ātrums.

Slēgtajās ielās sabiedriskais transports nekursē un netiek apkalpotas konkrētās pieturvietas.

Neraugoties uz saspīlēto plūdu situāciju, Jēkabpilī iedzīvotāji var droši pārvietoties pa tiltu pār Daugavu, tuvākajā laikā satiksmi pār šo tiltu nav plānots slēgt.

Tavs komentārs par rakstu: