• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Policists kontrolē autovadītāju.Ē, kas jums tur salonā, vai varu aplūkot līdzbraucēja "ausveisu"? Foto no: bauskasdzive.lv

Policija nogurusi. Valdība atceļ komandantstundu

Šobrīd visvarenā Krišjāņa Artura Kariņa valdība ir lēmusi izbeigt lielāko no kovidabsurdiem – komandantstundu. Taču noteikti ierakstiet savos blociņos (lai neaizmirstu pirms vēlēšanām), ka valdība neturpinās komandantstundu nevis tāpēc, ka atzinusi to par kļūdu, nevis tāpēc, ka tā šajā situācijā bija acīmredzamākais un visvājāk pamatotaiais sociālais ierobežojums, bet gan tikai tāpēc, ka POLICIJA IR NOGURUSI.

Dzintars Zaļūksnis

Tātad Ministru kabinets ir lēmis, ka komandantstunda ārkārtējās situācijas laikā vairs netiks turpināta. K.A.Kariņš iz politpulciņa “Jaunā vienotība” gan draud, ka turpmāk komandantstundas vietā policija daudz stingrāk uzraudzīs pulcēšanās pārkāpumus, kā arī stingrāk kontrolēs robežšķērsošanu un karantīnas ievērošanas prasības”. Nešaubieties, tā būs. Taču beigsies policistu dežūras krūmos pie trepēm, lai noķertu kādu smēķētāju, kas komandantstundas laikā negrib vai nedrīkst piedūmot dzīvokli, vai idiotu tēlošana, rakstot sev papīreļus par attaisnojošiem iemesliem, kāpēc sestdienas naktī nācies iziet uz ielas.

Ja policija nebūtu nogurusi dzīvot šajā aizspogulijā, nevienam kakariņam nebūtu ienācis prātā atcelt tik uzjautrinošu atrakciju. Acīmredzot ir jautri dzīvot ar apziņu, ka pieauguši cilvēki spiesti tev pakļauties un rīkoties kā pusaugu puišeļi, bastojot skolu.   

Beigtās “partijas” KPV LV (tā tagad maina orientāciju, mēģinot nezaudējot valsts budžeta finansējumu, pārdēvējoties citā vārdā – “Par cilvēcīgu Latviju”) pārstāvis iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens stāsta, ka valdība, pieņemot lēmumu par komandantstundas neturpināšanu, esot rīkojusies “atbildīgi”: policijas resursi “Covid-19” sociālo ierobežojumu kontrolē tikšot izmantoti mērķtiecīgāk tajās jomās, kur esot “lielākie riski”. Proti, policijas patruļas turpināšoties visu diennakti, policija turpināšot kontrolēt, vai personas atrodas “pašizolācijā” (! – šis jaunvārds joprojām turpinās uzjautrināt labiešus). Turpināšoties arī pārbaudes sabiedriskās vietās, uzraudzīšot, vai ierobežojumi tiek ievēroti sabiedriskajā transportā un vai – nedod Die’s! – privāto transportu vienuviet neizmanto vairāku mājsaimniecību pārstāvji. Vārdu sakot, kovidšovam būs turpināties, jo kovidpanika atslābt nedrīkst!  

Ielāgojiet līķupartijas Ģirģena brīdinājumu: “Nevajag tagad ar ilūziju uztvert, ka pasākumi tiek mīkstināti!” Vai tas nozīmē, ka policija turpmāk būs biezākā slānī un stāvēs un kritīs par citiem absurdiem? Piemēram, Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks beidzot varēs savus dzīvos resursus mobilizēt, lai ķerstītu automašīnas, kurās pārvietojas divām vai vairākām mājsaimniecībām “piederošas personas”. Un kontrolēt, lai sekss notiek tikai vienas mājsaimniecības robežās.   

Jampadrača kompensācijai valdība ir nolēmusi pastiprināt balagānu uz un ap robežām: personām, kuras šķērsos Latviju tranzītā, tas būs jāizdara 12 stundu laikā pēc reģistrēšanās sistēmā covidpass.lv. Likumsargi esot konstatējuši, ka ieceļotāji ļaunprātīgi izmantojuši covidpass.lv, norādot, ka Latviju šķērsošot tranzītā, taču patiesībā palikuši mūsu balagānā bez kakariņu izrakstītas erzacbiļetes.

Tavs komentārs par rakstu: