• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Mateušs MoraveckisMateušs Moraveckis uzskata, ka jāmācās no kaimiņu kļūdām un nav "jātaisa" savējās. Foto: Getty Images

Polijā «lokdauna» nebūs

Par spīti latviskā vērtējumā samērā augstiem koronavīrusa izplatības tempiem Polijas valdība neplāno valstī ieviest nopietnus ierobežojumus. To ir paziņojis premjerministrs Mateušs Moraveckis (Mateusz Morawiecki).

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu informāciju

“Mēs šodien izskatām dažādus mehānismus, ar kuru palīdzību iespējams ierobežot vīrusa izplatības tempus, tomēr mēs neapskatām lokdaunu,” saka Moraveckis.

Viņš skaidro, ka, noraugoties masu protestos, kas notiek citās valstīs, kur tādi ierobežojoši pasākumi tikuši ieviesti, Polijas valdība secinājusi, ka tie galu galā noved pie saslimstības palielināšanās. “Tāpēc mēs cenšamies atrast vidusceļu, labākus risinājumus,” uzsver poļu valdības vadītājs, norādot, ka Polijas varas iestādes “uzsvaru izdara uz vakcināciju un slimnīcu gultasvietu fonda palielināšanu”.

Krievijas informācijas aģentūra TASS ziņo, ka Polijā pašlaik tiekot novērots “Covid-19” epidēmijas ceturtais vilnis. Pēdējā diennaktī atklāti vairāk nekā 15 tūkstoši inficēšanās gadījumu, lai gan vēl pirms nedēļas diennaktī fiksēti 9798 gadījumi. Pakāpeniski palielinās arī ar koronavīrusu infekciju hospitalizēto pacientu skaits, valstī sākuši atvērt pagaidu slimnīcas kovidpacientiem.

Kopš 2020. gada 4. marta, kad Polijā tika atklāts pirmais “Covid-19” gadījums, ar koronavīrusu ir inficējušies 77 tūkstoši valsts iedzīvotāju. Polijā, kurā ir 38 miljoni iedzīvotāju, vakcinēšanās kursu ir pabeiguši mazliet vairāk nekā 20 miljoni jeb 53% iedzīvotāju.  

Tavs komentārs par rakstu: