• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Polijā notiekoša pretbēgļu demonstrācijaPoļu demonstrācija pret bēgļiem. Foto: teaparty.com

Polija paziņo, ka vairs «nav gatava» uzņemt bēgļus

Polijas premjerministre Beāta Marija Šidlo (Beata Maria Szydło) ir paziņojusi, ka, ņemot vērā 22. martā Briselē notikušos teroraktus, Polija vairs nav gatava uzņemt 7500 bēgļu, par kuriem tā bija vienojusies sarunās ar Eiropas Savienību (ES). Premjerministre atzina: viņa "nesaskata iespēju, ka bēgļi varētu doties uz Poliju".

Šidlo priekšgājēja liberāli konservatīvā Eva Kopača (Ewa Kopacz) pēc sarunām ar ES bija piekritusi uzņemt bēgļus un paredzēts, ka Polija šogad uzņems pirmos 400.

Arī valsts prezidenta Andžeja Dudas (Andrzej Duda) padomnieks drošības jautājumos Pavels Solohs (Paweł Soloch) brīdina par draudiem, kas varētu palielināties līdz ar bēgļu skaita pieaugumu. "Būsim uzmanīgi, lai 10 000 nepārvēršas par 100 000," viņš norādīja telekanālam TVN24, brīdinot, ka līdz ar lielāku bēgļu skaitu Polijā var palielināties terorisma draudi.

Jaunākās sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka 73% poļu ir pret Tuvo Austrumu bēgļu uzņemšanu, bet 78% uzskata, ka Tuvo Austrumu bēgļu uzņemšana Polijā palielinās terorisma draudus. Turklāt pētījumu centrs "Ariadna" aptauju ir veicis vēl pirms otrdienas teroraktiem, bet jau pēc tam, kad bija panākta ES un Turcijas vienošanās par nelegālo imigrantu plūsmas apturēšanu.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: