• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Ungāru policists apturējis bēgļu bērnusUngāru policija ir nepielūdzama. Foto: Reuters

Polija un Ungārija atsakās atvērt robežas nelegālajiem migrantiem

Par spīti Briseles izdarītajam spiedienam un pat draudiem Polija un Ungārija ir vēlreiz apliecinājušas, ka negrasās mainīt savu imigrācijas politiku un atteikties no ierobežojumiem, kas nesaskan ar Eiropas Komisijas akceptēto “atvērto robežu” principu.  

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm jābūt tiesībām pašām lemt, kādus cilvēkus uzņemt savā teritorijā, pēc tikšanās ar savu Ungārijas kolēģi Viktoru Orbānu (Viktor Orbán) trešdien paziņojis nule amatā ievēlētais Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis (Mateusz Morawiecki).

Savukārt Orbāns kopējā preses konferencē žurnālistiem norādīja, ka "ES migrācijas politika ne tikai nedarbojas, bet cietusi fiasko".

Viņi atkārtoti uzsvēra, ka neatkāpsies no lēmuma neuzņemt patvēruma meklētājus saskaņā ar Briseles uzspiesto pārvietošanas shēmu.

Abu valstu valdību vadītāji arī pauda pārliecību, ka Varšavas un Budapeštas uzturētā imigrācijas politika sākusi gūt atbalstu arī citās ES dalībvalstīs, kā arī uzsvēra Ungārijas un Polijas ieguldījumu bloka kopīgajā ekonomikas izaugsmē un stabilitātē.

Moraveckis un Orbāns tikšanās laikā pārrunājuši arī reģionālo sadarbību un investīciju projektus Centrāleiropā.

Moravecka viesošanās Budapeštā ir viņa pirmā ārvalstu vizīte kopš stāšanās amatā, ja neskaita viņa dalību ES decembra samitā Briselē, kur cita starpā viņam bija divpusēja tikšanās ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu (Emmanuel Macron).

2 Komentāri


 1. labus
  2018-01-03

  malači

 2. guntis
  2018-01-12

  Lai iet elle ta pasaules netiriba

Tavs komentārs par rakstu: