• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ministri Saeimā.Kāpēc gan mums nepriecāties, ja par mūsu seksu tagad maksās visa sabiedrība? Foto: BB/aluksniesiem.lv

Politisko līķu sildīšanas birojs

Mūsu valsts politiskās partijas beidzot var atviegloti uzelpot – līdz šim draudīgais Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) beidzot ir piejaucēts un faktiski pārtapis par Politisko līķu sildīšanas biroju (PLSB) – draudzīgu iestādi, kas sadala partijām nodokļu maksātāju naudiņu.

Dzintars Zaļūksnis

Kā jūs rīkotos, ja ik gadu no valsts budžeta saņemtu pusmiljonu vai pat 800 000 eiro – neatkarīgi no tā, vai jūs kaut ko darāt vai nedarāt, un vai tas, ko jūs darāt, nāk par labu vēl kādam, izņemot jūs pašus? Vismaz kādu daļu ziedotu labdarībai? Latvijas valdošajām partijām šāda iespēja būtu kā medusmaize – karmas attīrīšanas nozīmē.

Taču nekā! Partijas sev piešķirto paprāvo naudas maisu nedrīkst ziedot nedz mazajiem skolnieciņiem, nedz sanitāriem, māsiņām un māsu palīgiem, kam to deputāti ir „noskauduši” solīto. Sev piešķirto nodokļu maksātāju naudas muķi partijas drīkst tērēt tikai „savas politiskās un saimnieciskās darbības nodrošināšanai”. Tā ierakstīts to pašu partiju „pietaisītajā” likumā.

Atbilstoši likumam un KNAB lēmumam turpmākos četrus gadus partija „Saskaņa” ik gadu saņems 800 000 eiro, „KPV LV” – 643 369 eiro, Jaunā konservatīvā partija (JKP) – 626 420,5 eiro, „Attīstībai/Par!” – 586 964 eiro, nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – 557 129 eiro, zaļo un zemnieku savienība (ZZS) – 489 163,5 eiro, „Jaunā Vienotība” – 416 535,50 eiro, Latvijas Reģionu apvienība (LRA) – 169 371,5 eiro, Latvijas Krievu savienība (LKS) – 136 336 eiro un partija „Progresīvie” – 106 203,5 eiro. Kopā tātad vairāk nekā 4,5 miljoni eiro. Ik gadu.

Kā jau pieņemts vāvuļotāju valstī, vienīgais strīds ir bijis nevis par to, vai partijas šo, teiksim godīgi, milzu naudu ir pelnījušas, bet gan par to, „kāpēc mauzolejs jākrāso zaļš”, proti, vai savu „sūri grūti nopelnīto” naudiņu saņems ZZS, kuras sastāvā ietilpst Ventspils mēra Aivara Lemberga pārstāvētā partija „Latvijai un Ventspilij”. Kā zināms, Lembergu mūsu lielie draugi amerikāņi ir atzinuši par utainu – iekļāvuši tā dēvētajā Magņitska sarakstā (Magnitsky Act). Tomēr (arī visai tipiski vāvuļotāju videi) ZZS savu gandrīz pusmiljoniņu saņems gan. Partijnieki ir apmierināti, nodokļu maksātāji aplaudē!

Bet būtiskākais ir kas cits. Aplūkojot aplaimoto partiju sarakstu, ir skaidri redzams, ka bez nodokļu finansējuma daļa no tām līdz nākamajam vēlēšanu ciklam vienkārši nebūtu izvilkusi, bet viena otra vispār ir beigtāka par beigtu un neizrāda nekādas pazīmes, ka grasītos kļūt par nopietnu politisko spēku.

Tomēr PLSB pienākums turpmāk būs šos līķus sildīt, lai tie velk dzīvību. Protams, sabiedrības labā. Un uz sabiedrības rēķina.     

Tavs komentārs par rakstu: